Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Letnie podróżowanie z psem – dobre rady

akcesoria do przewozu psa w samochodzie 1

Wybierasz się na urlop i nie masz pewności, czy możesz zabrać ze sobą swojego czworonoga? Niepotrzebnie – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w podróży towarzyszyli Ci wszyscy członkowie Twojej rodziny. W naszym artykule zaprezentujemy kilka zasad mówiących o tym, jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie. Omówimy najważniejsze akcesoria, które zapewnią zwierzęciu komfort, a jednocześnie ochronią tapicerkę przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

 

Przygotuj psa do wakacyjnych wyjazdów

Choć zdarzają się wyjątki, nasi czworonożni przyjaciele zazwyczaj nie są przyzwyczajeni do jazdy samochodem – zwłaszcza na duże odległości. Aby podróż przebiegała komfortowo (zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa), zadbaj o wykształcenie w zwierzęciu pozytywnych skojarzeń. Warto rozpocząć od krótkich wypadów za miasto, które nie będą dla niego nadmiernie stresujące. Kreując pozytywne wspomnienia, z biegiem czasu przyzwyczaisz pupila do podróżowania i danego środka transportu.

Duże znaczenie w kwestii budowania pozytywnych skojarzeń ma zakup odpowiednich akcesoriów do przewozu psa. W ofercie Kardiff znajdziesz przyjemne w dotyku siedzisko dla psa dry bed, które sprawdzi się także w transporcie innych zwierząt domowych. Mając do dyspozycji duże i komfortowe posłanie, Twój pupil z dużym prawdopodobieństwem spędzi podróż w wyznaczonym miejscu, nie przeszkadzając kierowcy ani innym pasażerom auta.

Sposób przewożenia psa w aucie – to bardzo ważne!

Aby Twój pies był w samochodzie bezpieczny, zadbaj o odpowiednie akcesoria. Niezwykle przydatne rozwiązanie stanowią komfortowe pasy (szelki) samochodowe, utrzymujące pupila w odpowiedniej pozycji podczas wypadku lub gwałtownego hamowania. Dzięki temu zwierzak nie będzie stwarzał zagrożenia dla kierowcy, pozostałych pasażerów oraz osób znajdujących się poza pojazdem. Warto pamiętać o tym, że za niewłaściwe transportowanie psa można otrzymać mandat o wysokości od 20 do 200 zł.

Równie ważny jest prawidłowy sposób prowadzenia auta. Staraj się prowadzić łagodnie, unikając gwałtownego przyspieszania i hamowania. Pamiętaj także o regularnych postojach, podczas których Twoje zwierzę napije się, pobiega i załatwi potrzeby fizjologiczne.

siedzisko dla psa

Choroba lokomocyjna u psa? Czy to groźne?

Choroba lokomocyjna dotyka również zwierząt – szacuje się, że ten problem może dotyczyć aż 20% psiej populacji. Do jego głównych objawów należą nerwowość, zianie, ślinienie się, nudności i wymioty. Choć przypadłość nie zagraża życiu Twojego czworonoga, jest dla niego stresująca, niekomfortowa i zniechęci go do kolejnych podróży.

Jeżeli Twoje zwierzę cierpi na chorobę lokomocyjną, dobry wybór dla Ciebie stanowi mata ochronna zakładana na siedzenia samochodowe. Jej zadaniem jest zabezpieczenie tapicerki przed zabrudzeniem, sierścią i zarysowaniami. W naszej ofercie możesz znaleźć aż cztery rodzaje tego rodzaju pokrowców dla psa, montowanych do różnych części samochodu:

  • na przedni fotel,
  • na tylną kanapę,
  • na zagłówki,
  • do bagażnika.

Porowata powierzchnia sprawia, że mata ochronna do samochodu wykazuje właściwości antypoślizgowe, a jej boczne ściany utrudniają przemieszczanie się zwierzaka na boczne i przednie siedzenia auta.

Gdy niezbędna jest pomoc weterynarza…

Część psów z biegiem lat „wyrasta” z choroby lokomocyjnej, stopniowo przystosowując się do jazdy samochodem. Jeżeli objawy nie ustają, przed wyjazdem warto udać się ze zwierzęciem do weterynarza, który zapisze mu odpowiedni lek uspokajający lub przeciwwymiotny. Wizyta u lekarza weterynarii może być także konieczna, jeśli Twój pupil cierpi na lęk lokomocyjny, czyli strach przed podróżą samochodem. W tym przypadku specjaliści przepisują preparaty ziołowe (np. na bazie dziurawca lub waleriany), psie feromony lub nawet specjalistyczne leki psychotropowe.

Podróż z psem może być bezpieczna!

W czasie urlopu nie musisz rezygnować z towarzystwa Twojego czworonoga. Warto jednak mieć na uwadze to, że przewóz dodatkowego pasażera będzie wymagał kilku dostosowań – zmiany stylu jazdy oraz zakupu niezbędnych akcesoriów. Maty dry bed, pasy i szelki samochodowe dla psa zapewnią bezpieczeństwo zarówno samemu zwierzęciu, jak i pozostałym pasażerom. Sprawdź nasz asortyment i wybierz wyposażenie w największym stopniu dopasowane do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz