Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

W jakich przypadkach warto sięgnąć po legowisko dry bed?

Dry Bed typ A melanż fiolet

Dla właściciela zwierzęcia nie ma nic ważniejszego niż komfort jego czworonoga. Dlatego właśnie odpowiedni wybór legowiska jest tak ważny. Jest ono bowiem miejscem, gdzie pies może się zrelaksować i wyciszyć – to jego bezpieczny azyl. Chcąc zapewnić swoim pupilom największy poziom komfortu wiele właścicieli zwróciło swoją uwagę ku posłaniu dry bed. Co to właściwie jest i kiedy sprawdzi się najlepiej? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Legowisko dry bed – co to właściwie jest?

Dry bed to legowisko dla psa nieco różniące się konstrukcją od standardowych modeli. Znane także pod nazwą Vet Bed, zostało ono opracowane specjalnie na potrzeby branży weterynaryjnej. Powszechnie używane są  jako legowiska dla zwierząt – nie tylko psów, ale także i kotów oraz gryzoni – po różnego rodzaju operacjach i zabiegach w salach rekonwalescencji. Oznacza to, że taka mata jest niezwykle komfortowa. Legowisko dry bed zapewnia psiakowi ciepło i komfort w każdej sytuacji. Dodatkowo całkowicie przepuszcza wszystkie płyny, dzięki czemu powierzchnia zawsze jest sucha – nawet w przypadku, kiedy zwierzę ma problem z utrzymaniem moczu.

Dry bed – dla jakiego psa?

miękki DRY BED

Specyfika maty dry bed sprawia, że pokocha ją niemalże każdy czworonóg. Jej właściwości wskazują jednak, że korzystanie z niej może przynieść szczególne korzyści w konkretnych przypadkach. Mowa tu m.in. o starszych psiakach, które często odczuwają bóle w kończynach i stawach. Potrzebują one szczególnie miękkiego i łatwo dostępnego posłania. Podobnie jest w przypadku zwierzaków po różnego rodzaju kontuzjach, urazach, czy cierpiących na dolegliwości sprawiające im dyskomfort podczas leżenia na twardej powierzchni.

Dry bed, jak sama nazwa wskazuje, świetnie sprawdzi się także, kiedy pupil ma problemy z załatwianiem się. Jest to częsty przypadek pojawiający się u starszych psów oraz szczeniaczków, czasem inkontynencja moczowa jest wynikiem chorób, infekcji, czy nawet przebytych zabiegów. Jako że legowisko dry bed posiada doskonałe właściwości chłonne, leżąc na nim pupil może czuć się komfortowo nawet kiedy zdarzy się “wypadek”.

Materiały, które zostały użyte do uszycia maty dry bed dostosowane są do sterylnych  warunków weterynaryjnych. Oznacza to, że mają właściwości przeciwgrzybiczne i hipoalergiczne. Z tego powodu mogą korzystać z niego psiaki, które są alergikami, lub cierpią na różnego rodzaju dolegliwości skórne.

Maty dla psów dry bed to prawdziwie innowacyjny rodzaj posłania, który świetnie sprawdzi się w wielu przypadkach. Oprócz doskonałych właściwości tego typu legowisko ma również praktyczne zalety. Jest ono wytrzymałe, dzięki czemu służyć będzie przez długi czas. Dodatkowo łatwo jest je przenosić z miejsca na miejsce, co sprawia, że nadaje się do użytkowania nie tylko w domu, ale także np. podczas transportu.

Dodaj komentarz