Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Jakie szelki wybrać dla owczarka niemieckiego?

pasy bezpieczenstwa

Profesjonalne szelki dla owczarka niemieckiego zapewnią mu wygodę i bezpieczeństwo w czasie podróży. Przydadzą się również na spacery czy wspólne treningi z psem. Obecnie, choć bardzo dużo firm ma w swojej ofercie piękne modele szelek dla psa w typie owczarka niemieckiego, nie wszystkie odpowiadają wymaganiom zwierzęcia. Dlatego w dzisiejszym wpisie skupimy się na cechach, które powinien posiadać ten produkt, aby zapewniał pupilowi komfort użytkowania.

Jak dobrać szelki dla owczarka niemieckiego?

Szelki dla owczarka niemieckiego muszą być dopasowane do jego większych gabarytów. W przeciwnym razie będą go obcierać bądź powodować wystąpienie podrażnień skórnych. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiedni rozmiar. W tym celu wystarczy zmierzyć obwód klatki piersiowej zwierzęcia. Ponadto pomocna w wyborze profesjonalnych szelek dla owczarka niemieckiego będzie także jego aktualna waga. Znajomość tych parametrów powinna ułatwić dobór produktu.

Renomowane firmy podają rozmiarówki oferowanych przez siebie produktów wraz z dodatkowym uwzględnieniem przedziału wagowego zwierzęcia, aby klient nabył akcesorium adekwatne do masy psa. Wyłącznie dopasowany gadżet wytrzyma siłę oporu czworonoga, wykazując wysoką odporność na zrywanie. Ten aspekt ma duże znaczenie dla właścicieli temperamentnych psów. Szelki dla owczarka niemieckiego warto kupić ze strony producenta, ponieważ wtedy konsument otrzymuje gwarancję jakości.

Czym się wyróżniają profesjonalne szelki dla psa?

Profesjonalne szelki dla psa w typie owczarka niemieckiego to te, które można wygodnie regulować na brzuchu i piersiach. Warto wybrać model podszyty oddychającym materiałem, aby zminimalizował ryzyku wystąpienia podrażnień. Przyjemne w dotyku i regulowane szelki dla owczarka niemieckiego zapewnią mu komfort użytkowania, jak również pełną swobodę ruchów.

Praktyczne i wytrzymałe modele to również te, które zostały wyposażone w stalowe klamry i karabińczyki. Dzięki tym elementom możliwe jest podpięcie czworonoga do pasów bezpieczeństwa, systemu Iso Fix oraz uchwytu w bagażniku. Z takim wyposażeniem szelek dla psa w typie owczarka niemieckiego właściciel zyskuje pewność, że zagwarantował mu bezpieczeństwo jazdy.

Szelki dla owczarka niemieckiego – wygoda podróżowania

Dzięki profesjonalnym szelkom dla psa owczarek niemiecki jest bezpiecznie zaprzężony, co minimalizuje ryzyku odniesienia obrażeń na czas podróży. One z kolei mogą się zdarzyć, jeśli ciało pupila będzie się bezwiednie poruszać w czasie hamowania czy przyspieszania. Dodatkowo bez zaprzężenia dopasowanymi szelkami dla psa owczarek niemiecki może szybko nabawić się lęku do podróżowania. Możliwe, że będzie odczuwać duży stres jeszcze przed wejściem do pojazdu. Warto zdecydować się na profesjonalne szelki dla owczarka niemieckiego, aby podróże stały się dla niego komfortowe.

Niestety, ale właściciele psów często nie decydują się na zakup tego akcesorium mimo jego dostępności. Mylnie uważają, że przyzwyczajenie czworonoga do pozycji leżącej w czasie podróży jest wystarczające do zapewnienia mu bezpieczeństwa. Jednak w sytuacji kryzysowej na drodze pies nie będzie w stanie sam ustabilizować swojej sylwetki. W konsekwencji jego ciało stanie się bezwiedne i narażone na obrażenia. Wyłącznie profesjonalne szelki dla psa pomogą mu ustabilizować korpus w czasie jazdy. Tym samym zapewnią pupilowi poczucie bezpieczeństwa.

Szelki dla szczeniaka owczarka niemieckiego

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania to także główne czynniki, którymi należy się kierować przy wyborze szelek dla szczeniaka owczarka niemieckiego. Standardem wykonania oraz wyposażeniem w klamry i karabińczyki nie powinny się różnić od modeli przeznaczonych dla dorosłych psów. Aby szelki dla szczeniaka owczarka niemieckiego świetnie spełniały swą funkcję, muszą być dopasowane do jego gabarytów. W tym zakresie również kluczową rolę odgrywa obwód klatki piersiowej oraz waga, która jest głównie determinowana przez wiek, płeć, sposób odżywiania czy wzrost pupila. Biorąc pod uwagę, że 3-miesięczny szczeniak może ważyć 12 czy 14 kg, konsumenci mogą zdecydować się na zakup profesjonalnych szelek dla dorosłego psa rasy Shih Tzu, Jack Russell terrier czy Beagle. Rozmiarówka oraz przedział wagowy to kluczowe parametry przy dopasowywaniu akcesorium do posiadanego czworonoga.

Samochodowe smycze dla owczarka niemieckiego

smycze dla owczarka niemieckiego

Praktyczne smycze dla owczarka niemieckiego to te, które umożliwiają regulację długości pasa. Dzięki temu akcesorium doskonale sprawdzi się zarówno w trakcie jazdy, jak i czasie postoju. W drugim przypadku wystarczy wydłużyć pas pupila, aby zapewnić mu sposobność do rozruszania się. Ta opcja sprawdza się szczególnie w przypadku niesfornych i aktywnych szczeniaków. Ale nie tylko, ponieważ takie smycze dla owczarka niemieckiego umożliwią przewietrzenie auta – w postaci pełnego otwarcia drzwi – bez obawy o ewentualną ucieczkę czworonoga. Taka opcja jest przydatna, gdy w czasie postoju piesek woli odpoczywać niż iść na spacer. Jednocześnie dzięki możliwości wydłużenia pasa pupil ma zapewnioną większą swobodę ruchu. Z kolei opcja krótszej smyczy dla owczarka niemieckiego jest najczęściej wykorzystywana na czas jazdy. Warto wybrać regulowane akcesorium, aby sprawdziło się w różnych sytuacjach na drodze.

Dodaj komentarz