Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Przewóz psa w samochodzie – przepisy transportowe, których pewnie nie znasz, a powinieneś

jak przewozic psa w aucie 1a

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie z psem. Wyjazd na wakacje z wiernym czworonogiem stał się normą. Jak przewozić psa w samochodzie, by był bezpieczny, a wszystko odbywało się zgodnie z przepisami prawa? Jakie paragrafy regulują te kwestie, a pewnie o nich nie słyszałeś? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i spraw, by podróż z psem stała się jeszcze większą przyjemnością!

Przepisy i regulacje prawne, które musisz sprawdzić przed przewożeniem psa w aucie

Niewłaściwy przewóz psa w samochodzie może mieć tragiczne skutki. Warto więc przygotować się do każdej podróży, zapewniając bezpieczeństwo sobie, współpasażerom podróży i zwierzęciu. Chociaż w Polsce przepisy o ruchu drogowym nie określają dosłownie, jak należy przewozić psa, istnieje kilka artykułów prawnych, które dotyczą tego zagadnienia.

 1. Zgodnie z artykułem 60.1 Kodeksu Drogowego zabrania się użytkowania jakiegokolwiek pojazdu w sposób, który może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.
 2. Jeżeli policja uzna, że przewożenie psa w aucie jest potencjalnie niebezpieczne (dla niego, współpasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego), może wystawić mandat w wysokości do 500 zł – zgodnie z opłatą za wykroczenie z artykułu 97 kodeksu wykroczeń.
 3. Innym istotnym zapisem jest artykuł 35.1 Ustawy o ochronie zwierząt, według którego osoby celowo narażające zwierzę na niebezpieczeństwo mogą otrzymać karę pozbawienia wolności (do dwóch lat). Ponadto przewóz w złych warunkach, który może wywołać niepotrzebne cierpienie i stres, również jest przestępstwem (art. 6.2)!
 4. Z kolei w artykule 1.2 w tej samej ustawie znajdziesz potwierdzenie, że w sprawach nieuregulowanych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy. Dlatego kluczowe jest to, żeby – wg prawa – ładunek:
  • nie utrudniał kierowania samochodu,
  • nie ograniczał widoczności,
  • a co ważne – powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia.

Dlatego chcąc zadbać o bezpieczną podróż dla psa, skorzystaj z dostępnych w naszym sklepie produktów dedykowanych do przewożenia czworonogów. Jak przewozić psa w samochodzie – przepisy
W omawianych powyżej ustawach brak jest zapisów, które mówią o tym, jak przewozić psa w samochodzie. Przepisy drogowe odnoszą się ogólnie do bezpieczeństwa uczestników ruchu. Nie znajdziesz w nich wskazówek co do rozwiązań technicznych. Zatem co możesz zrobić, aby zarówno o bezpieczeństwo swojego, jak i pupila w czasie podróży? Przede wszystkim musisz zadbać o to by miejsce, w którym pies będzie siedział lub leżał, zapewniało mu:
• odpowiedni komfort – chodzi o temperaturę otoczenia i prawidłową cyrkulację powietrza,
• dostęp do chłodnej wody oraz jedzenia,
• swobodę ruchu umożliwiającą zmianę pozycji ciała.
Twój towarzysz drogi musi mieć dostateczną przestrzeń, by wstać, położyć się oraz usiąść. Wolność ta powinna być jednak ograniczona do wydzielonej w samochodzie strefy. W praktyce jest nią tylna kanapa lub przestronny bagażnik z kratką. Najczęstszym sposobem na to, jak transportować psa w aucie, aby był on bezpieczny, są specjalnie opracowane akcesoria samochodowe. Zdaniem ekspertów, aby sprostać tym wymogom, a co za tym idzie przepisom, warto sięgnąć po sprawdzone artykuły dla zwierząt, takie jak:
• pasy w komplecie z szelkami,
• transportery dla małych ras i klatki dla większych,
• maty antypoślizgowe,
• posłania dry bed.
Kupując je, zwróć uwagę na to, czy są funkcjonalne oraz odpowiednio dopasowane do Twojego czworonoga. Mamy nadzieję, że wiesz już jak przewozić psa w samochodzie zgodnie z przepisami. Jako producent przeznaczonych do tego akcesoriów wiemy, jak ważne jest to, by pupil jechał wygodnie. Wpływa to nie tylko na jego bezpieczeństwo, ale także kondycję fizyczną, zwłaszcza gdy ma lęki związane z podróżami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat produktów, które tworzymy, skontaktuj się z nami, a potem złóż zamówienie!

jak przewozić psa w aucie

Pasy bezpieczeństwa do bezpiecznego przewozu psa w aucie

Jedną z najpopularniejszych metod bezpiecznego przewożenia psów w samochodach są pasy bezpieczeństwa. Ich stosowanie, zagwarantuje, że zwierzę nie przemieści się podczas jazdy. Poprawne użycie pasów przez wszystkich użytkowników pojazdu jest konieczne. Dzięki niemu zmniejszasz szanse na potencjalne niebezpieczeństwo określone m.in. w artykule 60.1 Kodeksu Drogowego. Stosując się do przepisów, skupisz się na prowadzeniu auta, a Twój czworonożny przyjaciel będzie spokojnie wypoczywał na siedzeniu. Dokonując zakupów w naszym firmowym sklepie internetowym, wybierzesz spośród wielu rozmiarów produkowanych przez nas pasów, indywidualnie dopasowując je do swojego pupila. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane pasy bezpieczeństwa pozwolą Ci na swobodny przewóz psiaka pozbawiony stresu związanego z policyjną kontrolą. Nasze nowoczesne pasy bezpieczeństwa dla psów składają się z dwóch szelek oraz smyczy łączącej zwierzę z samochodem. Produkt wykonujemy w Polsce z trwałego materiału pokrytego oddychającą membraną AIR 3D, który nie uciska zwierzęcia.

Maty samochodowe do transportu psów

Chcąc zapewnić swojemu pupilowi najlepszą ochronę, zdecyduj się na zakup maty do samochodu. Pozwala ona zarówno na zachowanie bezpieczeństwa kierowcy (zwierzę nie ma możliwości przedostania się do przodu auta), jak i psa, uniemożliwiając mu wpadnięcie między fotele. Dzięki temu prostemu i praktycznemu rozwiązaniu zadbasz o ukochanego czworonoga i dostosujesz warunki transportu zwierzęcia do przepisów. Jako producent udostępniamy ofertę online!

Każda mata ochronna do przewozów psów dostępna w naszym sklepie wyróżnia się:

 • solidnym i trwałym wykonaniem,
 • funkcjonalnością,
 • możliwością stabilnego montażu.

Ponadto mata na siedzenie dla czworonoga chroni wnętrze samochodu przed różnego typu zniszczeniami i zabrudzeniami. Kupując w sklepie internetowym bezpośrednio u producenta, masz do wyboru między innymi maty na tylny i przedni fotel oraz wersje z gąbką, do bagażnika, z nakładkami na zagłówki, z bokami i zamkiem. Jak widzisz, można przewozić psa w pojeździe, dbając o przepisy i gwarantując zwierzakowi wysoki komfort podróży, nawet gdy się jej boi. Wystarczy, że zamówisz akcesoria dopasowane do wielkości oraz temperamentu pupila bez pośredników. Podaruj mu to, co sprawdzone i polecane przez ekspertów!

jak przewozić psa w aucie

Posłania dry bed

Miękkie i ciepłe legowisko zagwarantuje psu wygodę i spokój w samochodzie. Produkowane przez nas posłania dry bed są wykonane ze specjalnej tkaniny, która jest przyjemna w dotyku, wysokiej jakości, a przy tym całkowicie przepuszczalna. Dzięki temu materiał nie odparza i pozostaje suchy przez cały czas podróży. Specjalnie dobrana tkanina idealnie izoluje zwierzaka od podłoża, tworząc mu wygodne legowisko, a antypoślizgowy spód zapobiega jego przesuwaniu się. Dzięki swoim właściwościom dry bed zapewnia psu odpowiednie miejsce do wypoczynku. Stworzony przez nas produkt można prać w pralce, a jego wytrzymałość jest znacznie wyższa niż w przypadku innych mat samochodowych.

Jeśli chcesz, aby przewóz psa w samochodzie był zgodny z obowiązującymi przepisami, a jednocześnie w pełni komfortowy, wybierz odpowiednie produkty bezpośrednio od producenta. Do maty dobierz posłanie dry bed i już dziś spraw, by podróżowanie z czworonogiem było miłym przeżyciem. Dzięki produkowanym przez nas akcesoriom Twój pupil będzie spokojniejszy w aucie, nawet jeśli boi się jeździć, a wszystko to dzięki oswojonemu legowisku. Wspólnie zadbajmy o najlepszych przyjaciół człowieka!

Podsumowanie

Sposobów na to, jak bezpiecznie przewozić psa w aucie, jest bardzo dużo. Choć wprawdzie przepisy nie określają konkretnych wytycznych, wyznaczony jest pewien schemat na to, aby Twój czworonóg był odpowiednio zabezpieczony podczas transportu. Należy pamiętać, że nie jest to bezpodstawny wymysł, a skuteczne sugestie oparte na doświadczeniu. Bezpieczne przewożenie psa w samochodzie chroni zarówno jego, jak i Ciebie, ponieważ nie będzie on w stanie przeszkadzać podczas jazdy.

Jeśli chcesz, aby przewóz psa w samochodzie był zgodny z obowiązującymi przepisami, w pełni bezpieczny i komfortowy, wybierz odpowiedni produkt razem z KARDIFF. Już dziś spraw, że podróżowanie z czworonogiem będzie miłym przeżyciem. Propozycje wymienione w dzisiejszym wpisie są łatwe w użytkowaniu, dzięki czemu świetnie nadawać się będą do przewożenia psa w aucie zarówno na długie, jak i krótkie dystanse. Odpowiednie zabezpieczenie jest bowiem podstawą nawet w przypadku kilkuminutowej jazdy. Dzięki proponowanym przez nas produktom pies w samochodzie będzie bezpieczny i spokojny.

Dodaj komentarz