Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Opieka nad psami w czasie pandemii koronawirusa. Co musisz wiedzieć?

opieka nad psem w czasie koronawirusa 1

Globalna epidemia koronawirusa stała się faktem. W świetle tej nowej sytuacji opiekunowie psów zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo własne oraz swoich pupili. Niepokój w tych okolicznościach jest całkowicie zrozumiały. Może on być spotęgowany informacjami, jakie pojawiły się na początku rozprzestrzeniania się infekcji. Jak więc opiekować się zwierzęciem podczas pandemii SARS-CoV-2? Podpowiadamy poniżej!

Najpierw obalamy mity

W różnych mediach mówiło się wiele o tym, że zwierzęta domowe mogą przenosić patogen, a nawet same zapadać na wywołaną przez niego chorobę. Aktualne dane WHO i GIS uspokajają. Nie ma dowodów na to, aby takie czworonogi jak psy czy koty roznosiły SARS-CoV-2. Rekomenduje się jednak, aby opiekunowie czworonogów wprowadzili do planu wspólnego dnia kilku nawyków higienicznych.

Bezpieczne spacery

Przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych to właściwa droga do zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Jednym z nich jest ograniczenie wychodzenia z domu do minimum. Co jednak zrobić, gdy Twój ukochany pupil czeka pod drzwiami na swoją dzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu? Przygotuj go do spaceru i pamiętaj o:

 • zachowywaniu odpowiednich odstępów od pozostałych przechodniów – najmniejsza rekomendowana odległość to 1,5 metra,
 • skróceniu czasu wyjścia,
 • wybraniu mniej uczęszczanej trasy,
 • środkach ostrożności dla siebie – maseczka, rękawiczki.

Jeśli możesz, wybieraj na spacer takie pory, w których na zewnątrz jest mniej ludzi. Pomimo tego, że nie ma dowodów na roznoszenie koronawirusa przez psy, tak jak już wspomnieliśmy, dobrze jest przestrzegać dodatkowych zasad higieny – wyjdzie Wam to tylko na zdrowie! Należą do nich:

 • dokładne czyszczenie psich łap po spacerze,
 • częste i dokładne mycie rąk mydłem – szczególnie przed i po kontakcie z pupilem, jego zabawkami, jedzeniem, akcesoriami zwierzaka,
 • niedotykanie twarzy,
 • regularne dezynfekowanie miejsc, w których Twój pies odpoczywa i je posiłki,
 • staranne sprzątanie po czworonogu – w domu i na dworze.

Zabawa w domu, czyli sposób na psią nudę

Domowa izolacja jest obecnie wyzwaniem dla większości osób. Co zrobić, gdy i Twojego pupila rozpiera energia i domaga się on uwagi, ciągłego zainteresowania? W sieci zajdziesz wiele prostych pomysłów na własnej roboty zabawki. Na przykład – jeśli masz w domu stary T-shirt i nożyczki, z łatwością stworzysz gryzak, który może służyć także do „przeciągania liny” i aportowania. To tylko jeden z wielu patentów! Czas kwarantanny możesz także przeznaczyć na naukę nowych sztuczek z czworonogiem.

Akcesoria na teraz i na przyszłość

Wszyscy z niecierpliwością czekają na moment, w którym będzie można bez skrępowania wybrać się w podróż z psem za miasto. Pogoda za oknem zdecydowanie zachęca do bliższych i dalszych wypadów. Pamiętaj, żeby już teraz pomyśleć o akcesoriach do przewozu psa, które zapewnią Twojemu przyjacielowi komfort i bezpieczeństwo.

Posłania Dry Bed – nie tylko do auta

Słyszałeś o posłaniach typu Dry Bed? To niezwykle praktyczne i przydatne akcesorium, nie tylko do samochodu. Materiał, z którego jest ono wykonane:

 • jest puszysty, miękki i gwarantuje doskonałą izolację od podłoża,
 • przepuszcza wilgoć w głąb, dzięki czemu posłanie pozostaje suche,
 • zapobiega rozwojowi bakterii,
 • umieszczony jest na specjalnym podgumowanym spodzie, który utrzymuje matę na miejscu,
 • łatwo wypierzesz w pralce w 40 stopniach.

Dry Bed dostępny jest w 4 rozmiarach, więc jego wielkość łatwo dostosujesz do potrzeb psa. Warto rozważyć zakup takiego gadżetu, tym bardziej że jego cena w stosunku do jakości jest naprawdę korzystna!

Kardimata, czyli zaplanuj podróż już dziś

Możliwości poruszania się po kraju są aktualnie mocno ograniczone. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wymarzyć sobie lub nawet zaplanować wspólny wyjazd już teraz.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego psa w podróży i zachowaniu wyglądu tapicerki w aucie, kardimata pozwoli Ci zadbać wszystko! To legowisko z łatwością przyczepisz do wnętrza samochodu. W naszej ofercie dostępne są maty dla psa:

 • do bagażnika,
 • na tylną kanapę (także jej połowę),
 • a także na przednie siedzenie.

Co więcej – możemy uszyć dla Ciebie produkt na wymiar!

O czym musisz jeszcze pamiętać?

Przestrzeganie wytycznych rekomendowanych przez WHO i GIS to tylko połowa sukcesu i sposób na to, aby przyspieszyć powrót do normalności. Pielęgnuj swój wewnętrzny spokój – poświęć trochę czasu na rozrywkę,  rozwój, czyli robienie tego, na co nie miałeś jeszcze do niedawna czasu! Tymczasem życzymy dużo zdrowia i jeszcze wielu pięknych wspólnych podróży w znane i nieznane.

Dodaj komentarz