Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Przewóz dużego psa w aucie. Jak się dobrze przygotować?

podroz z duzym psem w aucie 1

Większy czworonóg to większy problem w podróży? Wcale nie! Wystarczy przestrzegać kilku zasad i kupić akcesoria dopasowane do rozmiaru pupila. Dobre przygotowanie sprawi, że cała trasa minie szybko i komfortowo dla psiaka oraz właściciela. Jeżeli zastanawiasz się, jak przewozić psa w samochodzie, zachęcamy do przeczytania tego artykułu! Dzięki umieszczonym tu wskazówkom unikniesz wielu problemów.

Czy wielkość psa ma wpływ na jego transport?

Jeśli dopiero niedawno stałeś się posiadaczem czworonoga o sporych rozmiarach, podróżowanie z pupilem pewnie jest dla Ciebie niemałą zagadką – głównie za sprawą trudności, jakie pojawiają się podczas przygotowań do wyprawy. Jako właściciel wciąż jednak masz do dyspozycji różnorodne sposoby na to jak przewozić dużego psa w samochodzie, aby zapewnić mu bezpieczną podróż. Możesz:

  • umieścić pupila na tylnym siedzeniu i przypiąć go specjalnymi pasami,
  • przewozić go w bagażniku samochodu typu kombi i hatchback z wykorzystaniem akcesoriów Kardiff.

Prawo, a przewóz dużego psa – co musisz wiedzieć?

Chociaż w przepisach brakuje konkretnych wskazówek odnoszących się do transportu zwierząt domowych w autach, pies w podróży powinien być odpowiednio zabezpieczony. Należy przewozić każdego pupila w taki sposób, by nie zagrażał on bezpieczeństwu żadnego pasażera, kierowcy ani innego uczestnika ruchu drogowego.

Jakie akcesoria kupić, żeby ułatwić przejazd autem z dużym psem?

Jak wspomnieliśmy, do przewozu większego czworonoga nie możesz wykorzystać transportera. W asortymencie firmy Kardiff znajdziesz jednak wiele praktycznych artykułów, które przydadzą się podczas podróży. Polecamy:

Oprócz tych produktów bardzo praktyczne będą pokrowce na siedzenia szyte na zamówienie. Dzięki temu rozwiązaniu legowisko stanie się idealnie dopasowane do konkretnego pupila oraz modelu auta.

Podróż z psem

Posłania Dry Bed dla psa

Odpowiednie siedzisko samochodowe dla psa to produkt, który sprawdza się niezależnie od wielkości, temperamentu czy wagi pupila. Dlatego może być prawdziwym wybawieniem dla właścicieli większych czworonogów. Posłania Dry Bed są wykonane ze specjalnej tkaniny, która momentalnie odprowadza płyny i wilgoć na spód legowiska. Dzięki temu siedzisko jest zawsze suche. To rozwiązanie jest często polecane w przypadku podróżowania ze starymi i schorowanymi czworonogami.

Pasy bezpieczeństwa i smycz dla psa

Nagłe hamowanie i nieprzewidziane manewry na drodze mogą być niebezpieczne dla wszystkich pasażerów. Dlatego nie bez powodu kładzie się tak duży nacisk na zapinanie pasów. Również każdy pies w aucie powinien być zabezpieczony w ten sposób. Odpowiednio dobrane pasy bezpieczeństwa chronią pupila podczas awaryjnej sytuacji na drodze. Ponadto zapobiegają przed jego nieprzewidzianą ucieczką. Produkty tego typu od Kardiff składają się z miękkich i wygodnych szelek oraz smyczy.

Maty na fotele i do bagażnika

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów podczas podróży jest mata na siedzenia samochodowe. Przed jej zakupem należy dokładnie zmierzyć pupila, by dobrze dobrać wielkość pokrowca. Występuje ona w wielu różnych rozmiarach i kolorach. Do wyboru są trzy rodzaje tego produktu:

  • Anti Slip – z elementami antypoślizgowymi, które pomagają zwierzęciu utrzymać równowagę,
  • Activ – stworzone dla niespokojnych i dużych psiaków, które opierają swoją głowę o różne elementy auta lub kładą łapy na zagłówkach,
  • Max Komfort – z miękkim wypełnieniem z gąbki dla podwójnego komfortu.

Maty samochodowe na siedzenia do przewozu psa mają elementy umożliwiające zapięcie pupila pasami bezpieczeństwa. Ponadto są wykonane z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów, dzięki czemu skutecznie chronią wnętrze auta przed zabrudzeniami.

Bądź gotowy dziś do drogi!

Wykorzystaj nasze praktyczne wskazówki, by zadbać o bezpieczeństwo psiaka w trakcie podróży autem. Jako właściciel będziesz spokojniejszy, że ma on zapewnione najlepsze warunki. Teraz już doskonale wiesz, jak przygotować się przed samochodową wycieczką z dużym psem.  Masz dodatkowe pytania? W zakładce „Kontakt” znajdziesz numer telefonu oraz adres e-mail, pod którym czekają nasi pracownicy. Zadzwoń lub napisz, by otrzymać praktyczne porady!

Dodaj komentarz