Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Choroba lokomocyjna u psa – jak jej zapobiegać i jak pomagać zwierzęciu?

choroba lokomocyjna u psa 1a

Choroba lokomocyjna u psa – jak jej zapobiegać i jak pomagać zwierzęciu?

Twój pupil zmaga się z chorobą lokomocyjną? Chcesz pomóc psiakowi i sprawić, aby wspólne podróżowanie było radością dla wszystkich pasażerów? Dobro czworonogów to bliska nam kwestia, dlatego przygotowaliśmy ten artykuł. Dowiedz się jak rozpoznać problem, łagodzić występujące objawy u psa, a jednocześnie zabezpieczyć auto. Zapraszamy do czytania!

Jak rozpoznać chorobę lokomocyjną u zwierzaka?

Objawy choroby lokomocyjnej, zwanej inaczej kinetozą, dużo trudniej rozpoznać u zwierzęcia niż u człowieka. Najczęstsze symptomy zdradzające to, że pies źle się czuje w podróży to:

  • niepokój i częste ziewanie,
  • zmęczenie,
  • ciężki oddech,
  • wzmożone ślinienie się,
  • wymioty.

Wnikliwa obserwacja objawów pozwoli Ci w porę zareagować i wesprzeć pupila. Brak tolerancji na jazdę samochodem może wystąpić u psów w różnych wieku, choć najczęściej zmagają się z nią czworonogi, które nie ukończyły jeszcze 2. roku życia. W większości przypadków kinetoza mija samoistnie. Zdarza się jednak, że choroba lokomocyjna nie ustępuje mimo upływającego czasu.

Jak złagodzić objawy choroby lokomocyjnej u psa?

  1. Zacznij od stopniowego przyzwyczajania psa do podróżowania autem. Wybieraj krótkie trasy i miejsca docelowe, które wywołują u zwierzęcia dobre skojarzenia, np. las lub wybieg.
  2. Pamiętaj, aby prowadzić ostrożnie i unikać wyboistych dróg. Przy pierwszych próbach, jeśli to możliwe – niech jeden z pasażerów głaszcze pupila i mówi do niego łagodnym tonem.
  3. Na koniec przejażdżki koniecznie nagrodź psiaka jego ulubionym smakołykiem. Stopniowo wydłużaj trasy, a jeśli to konieczne – przed podróżą podaj przepisany przez weterynarza środek uspokajający.
  4. Niech pies ma dostęp do wody w aucie. Ostatni posiłek podaj mu na około 6-8 godzin przed wyjazdem. Najczęstszym błędem jest karmienie czworonoga przed przejażdżką.

Jak przygotować auto do jazdy z psem z chorobą lokomocyjną?

Jeśli chcesz bezpiecznie przewozić w samochodzie psa cierpiącego na kinetozę, sprawdź nasze rozwiązania. Zapewnią one zwierzakowi niezbędny komfort, ale także zabezpieczą tapicerkę przed zabrudzeniami. Aby wspólne podróżowanie stało się przyjaźniejsze dla Twojego pupila, rozważ zakup:

pies choroba lokomocyjna

W jaki sposób te akcesoria pomogą Twojemu przyjacielowi? Wyjaśniamy poniżej.

Maty na fotele

Nasze wodoodporne maty samochodowe do przewozu psa występują w kilku wariantach. Zamontujesz je na:

  • siedzenie z przodu,
  • połowę tylnej kanapy lub jej całą powierzchnię.

Produkty te spełniają funkcję kojca i dają zwierzęciu bezpieczną przestrzeń. W przypadku oswajania pupila z jazdą autem polecamy szczególnie taki model maty, który przymocujesz do jednego z tylnych siedzeń. Boczny zamek wszyty od strony pasażera umożliwi psu kontakt z bliską mu osobą. Nieprzemakalna tkanina ochroni tapicerkę, a powłoka antislip wszyta po prawej stronie materiału, ułatwia zwierzęciu utrzymanie równowagi.

Pasy bezpieczeństwa

Choroba lokomocyjna związana jest ze stresem, jaki psiak przeżywa w trakcie jazdy. Wówczas zwierzak nie ma pełnej kontroli nad swoim ciałem, co może wywoływać lęk i powodować u niego nudności. Aby ustabilizować psa podczas podróży, zapnij go w pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim zyskasz spokój, przygotowując wszystkich pasażerów na nieprzewidziane sytuacje na drodze.

Posłania Dry Bed

Siedzisko samochodowe dla psa zapobiegnie przenikaniu wilgoci i nieczystości do wnętrza auta. Jeśli dodatkowo chcesz zapewnić swojemu pupilowi ciepłe i suche legowisko – wyłóż karimatę posłaniem Dry Bed. Specjalna puszysta tkanina przepuści wilgoć i utrzyma ją na spodzie, a gęste, mięciutkie włosie wspaniale odizoluje czworonoga od podłoża. Pełen komfort gwarantowany! Mata nadaje się do prania w pralce i błyskawicznie schnie. Możesz wykorzystać ją także w domu.

Życzymy bezpiecznej podróży!

Mamy nadzieję, że wspólne przejażdżki już wkrótce będą dla Ciebie i Twojego pupila wyłącznie radością. Zapraszamy po jakościowe akcesoria, które posłużą przez wiele lat, sprawiając, że podróż z psem będzie bezpieczna oraz komfortowa. Oferujemy różne rozmiary i kolory produktów – u nas spersonalizujesz wyrób zgodnie ze swoim gustem i potrzebami zwierzaka. Życzymy szerokiej drogi!

Dodaj komentarz