Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Pokrowce na siedzenia samochodowe – jakie wybrać?

pokrowiec przod

Tapicerka samochodowa bardzo łatwo może ulec uszkodzeniu – zwłaszcza, kiedy często przewozi się na niej psa. Aby ją chronić, zakłada się specjalne pokrowce do auta na siedzenia. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale mogą także wzmacniać walory estetyczne wnętrza pojazdu, szczególnie kiedy mowa o starszych modelach. Tego typu osłona na siedzenia może skutecznie odświeżyć i zmodernizować ich wygląd. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na rynku wybór takich akcesoriów jest bardzo duży. Jaki więc wybrać? W dzisiejszym wpisie wskażemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu – zwłaszcza jako właściciel zwierzęcia.

Wytrzymałość i odporność na psie pazury

Wybór odpowiedniego materiału jest kluczowy. Powinien on być miękki i przyjemny w dotyku, ale także trwały i odporny na przetarcia. Delikatne materiały szybko zostaną zniszczone przez ostre pazury zwierząt – psy często mimowolnie zapierają się nimi, aby utrzymać równowagę podczas jazdy. Niestety wiąże się to z powstawaniem licznych dziur i rozdarć. To właśnie m.in. dlatego podczas szukania pokrowca na siedzenia do samochodu w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału i miękkość produktu.

Łatwość w czyszczeniu

Z psami jest trochę jak z małymi dziećmi – jeśli odwróci się wzrok na sekundę, zaraz będą całe brudne. Mokre, błotniste łapy po deszczu to zmora każdego właściciela samochodu. Często nie pomaga nawet wytarcie ich przed podróżą – na pokrowcu i tak zostaną ślady. Sprawia to, że takie okrycie będzie często lądowało w praniu. Najlepiej jest więc wybrać propozycję, którą będzie można bez problemu wielokrotnie wkładać do pralki. W ten sposób z łatwością będzie można cieszyć się czystymi pokrowcami na siedzenia do samochodu.

Wymiary dopasowane do foteli

pokrowiec na siedzenie

Różnorodność produktów na rynku można zauważyć pod każdym względem – w  rozmiarach także. Kluczową kwestią jest, aby pokrowiec na siedzenia do samochodu rzeczywiście pasował do foteli – oznacza to, że nie może on być ani za mały, ani za duży.  Najlepiej w tym celu jest wybrać firmę, która zajmuje się szyciem na zamówienie. W ten sposób będzie miało się pewność, że wybrane pokrowce ochronne na siedzenia samochodowe będą pasowały idealnie do specyfiki danego modelu. Dodatkowym atutem tej opcji jest to, że zazwyczaj w ramach takich usług można wybrać wśród wielu różnorodnych kolorów, zarówno tych standardowych, neutralnych, jak i tych intensywnych.

Wspomniane zagadnienia, to najbardziej ogólne kryteria, według których należy wybrać pokrowce samochodowe na siedzenia. Odpowiednio dopasowane, wytrzymałe i komfortowe okrycia posłużą kierowcom przez wiele lat, w ciągu których będą oni mogli cieszyć się wspaniałymi podróżami ze swoimi podopiecznymi.

Dodaj komentarz