Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Akcesoria podróżne dla labradora i owczarka niemieckiego

labrador

Akcesoria do przewożenia psa w samochodzie muszą być dopasowane do potrzeb, wagi i wielkości pupila. W każdej podróży powinny zapewnić czworonogom wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo. W tym zakresie najlepiej się sprawdzają wygodne maty i szelki. Gadżety te są szczególnie polecane dla owczarka niemieckiego, labradora i innych dużych ras psów. Czym powinny się wyróżniać wybrane dla nich akcesoria? W to zagadnienie zagłębiamy się w dzisiejszym wpisie.

Maty jako praktyczne akcesoria dla psów do samochodu

Pies w samochodzie potrzebuje przestrzeni, którą wśród akcesoriów dostępnych na rynku wygospodaruje mu mata. Renomowane firmy dbają, aby stanowiła ona wygodne i miękkie w dotyku posłanie. Mata działa

Labrador

na zestresowane czworonogi relaksująco, dlatego zalicza się ją do niezbędnych akcesoriów podróżnych. Dla owczarków niemieckich, labradorów i większych psów idealnie sprawdzi się model produktu w postaci pokrowca do bagażnika lub na tylne siedzenie. Ściśle przylegając do tapicerowanych powierzchni siedzeń i drzwi, mata stworzy pupilowi miejsce, w którym odpocznie. Dzięki temu takie akcesoria samochodowe są szczególnie wskazane dla psa stresującego się podróżami. Obecnie klienci mogą wybrać gotowe modele mat bądź też zlecić ich wykonanie na zamówienie. Decydując się na drugą opcję, mają oni wpływ na kształt, rozmiar i kolor produktu. O tym, jak poprawnie zamawiać akcesoria dla psa do samochodu można przeczytać w tym wpisie.

Gdzie kupić akcesoria dla psów do samochodu?

Akcesoria dla psów do samochodu warto zakupić bezpośrednio od ich producenta, który oferuje gwarancję jakości na swoje produkty. Wówczas klient ma pewność, że mata zostanie wykonana z długożywotnych materiałów. Obecnie do produkcji akcesoriów do auta dla psa renomowane firmy wykorzystują wytrzymałe, lekkie i elastyczne tworzywa, takie jak poliester 600/600. Mata wykonana z tego materiału jest bardzo trwała, miękka i przyjemna w dotyku. Poliestrowe akcesoria są idealne dla labradora i owczarka niemieckiego długowłosego, ponieważ są odporne na wszelkie uszkodzenia, jak również szybkie w czyszczeniu. Oba te aspekty są kluczowe przy wyborze mat dla dużych psów, których większe i szersze łapy są bardziej oblepiane błotem oraz zanieczyszczeniami z dróg. W porównaniu do krótkowłosych pupili, w długiej sierści czworonogów często zatrzymuje się znacznie więcej piasku. Z tych względów zaleca się kupić matę, która zapewni zwierzęciu komfort, będzie długożywotna, a dzięki temu, że wyścieli tapicerkę, osłoni ją także przed zanieczyszczeniami. Pod tymi względami zarówno dla owczarka, jak i labradora akcesoria z poliestru sprawdzają się najlepiej. Aby zachować suchość i czystość maty, można ją dodatkowo wyścielić posłaniem typu dry bed, o których zaletach można przeczytać w tym wpisie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szelek dla psa?

Szelki to sprawdzone akcesoria dla psa w typie owczarka niemieckiego i labradora. W czasie podróży gwarantują pupilom wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto zwrócić uwagę, czy szelki są regulowane, wyposażone w klamrę umożliwiającą wpięcie czworonoga do pasa bezpieczeństwa. Renomowane firmy dbają, aby akcesoria do samochodu dla psa były funkcjonalne. Szelki wyposażane są więc dodatkowo w stalowe karabińczyki, umożliwiające zapięcie czworonoga do systemu Iso fix oraz uchwytów w bagażniku. Wybierając taki model z miękkim podszyciem, np. z oddychającej membrany, właściciel zapewni pupilowi wygodę użytkowania. Szelki i maty to podróżne akcesoria dla psa każdej rasy, nie tylko labradora i owczarka niemieckiego – wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar. Z tego względu oba typy produktu cieszą się dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane do przewozu więcej niż jednego psa. Więcej o zorganizowaniu bezpiecznej podróży z kilkoma czworonogami można się dowiedzieć z tego wpisu.

Dodaj komentarz