Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Pies w samochodzie – akcesoria dla labradora i owczarka niemieckiego

labrador

Akcesoria do przewożenia psa w samochodzie muszą być dopasowane do potrzeb, wagi i wielkości pupila. W każdej podróży powinny zapewnić czworonogom wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo. W tym zakresie najlepiej się sprawdzają wygodne maty i szelki. Szczególnie polecane są dostosowane do potrzeb gadżety dla owczarka niemieckiego, labradora i innych dużych ras psów. Czym powinny się wyróżniać wybrane dla nich akcesoria? W to zagadnienie zagłębiamy się w dzisiejszym wpisie.

Maty jako praktyczne akcesoria dla psów do samochodu

Labrador

Aby zapewnić komfort, warto poszukać akcesoriów do przewożenia psa w samochodzie, które zwiększają wygodę i przestrzeń. Mata to doskonałe, efektywne rozwiązanie. Renomowane firmy dbają, aby stanowiła ona wygodne i miękkie w dotyku posłanie. Mata działa na zestresowane czworonogi relaksująco, dlatego zalicza się ją do niezbędnych akcesoriów podróżnych. Dla owczarków niemieckich, labradorów i większych psów idealnie sprawdzi się model produktu w postaci pokrowca do bagażnika lub na tylne siedzenie. Ściśle przylegając do tapicerowanych powierzchni siedzeń i drzwi, mata stworzy pupilowi miejsce, w którym odpocznie. Dlatego takie akcesoria samochodowe dla psa stresującego się podróżami są szczególnie wskazane. Obecnie klienci mogą wybrać gotowe modele mat bądź też zlecić ich wykonanie na zamówienie. Decydując się na drugą opcję, mają oni wpływ na kształt, rozmiar i kolor produktu. O tym, jak poprawnie zamawiać akcesoria dla psa do samochodu można przeczytać w tym wpisie.

Gdzie kupić akcesoria dla psów do samochodu?

Akcesoria dla psów do samochodu warto zakupić bezpośrednio od ich producenta, który oferuje gwarancję jakości na swoje produkty. Wówczas klient ma pewność, że mata zostanie wykonana z długożywotnych materiałów. Obecnie do produkcji akcesoriów do auta dla psa renomowane firmy wykorzystują wytrzymałe, lekkie i elastyczne tworzywa, takie jak poliester 600/600. Mata wykonana z tego materiału jest bardzo trwała, miękka i przyjemna w dotyku. Poliester to idealny materiał na akcesoria dla labradora i owczarka niemieckiego długowłosego, ponieważ są odporne na wszelkie uszkodzenia, jak również szybkie w czyszczeniu.

Oba te aspekty są kluczowe przy wyborze mat dla dużych psów, których większe i szersze łapy są bardziej oblepiane błotem oraz zanieczyszczeniami z dróg. W porównaniu do krótkowłosych pupili, w długiej sierści czworonogów często zatrzymuje się znacznie więcej piasku. Z tych względów zaleca się kupić matę, która zapewni zwierzęciu komfort, będzie długożywotna, a dzięki temu, że wyścieli tapicerkę, osłoni ją także przed zanieczyszczeniami. Pod tymi względami polieterowe akcesoria do samochodu dla psa sprawdzają się najlepiej. Aby zachować suchość i czystość maty, można ją dodatkowo wyścielić posłaniem typu dry bed, których zalety opisujemy w tym wpisie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szelek dla psa?

Szelki to sprawdzone akcesoria dla owczarka niemieckiego i labradora. W czasie podróży gwarantują pupilom wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto zwrócić uwagę, czy szelki są regulowane i wyposażone w klamrę umożliwiającą wpięcie czworonoga do pasa bezpieczeństwa. Renomowane firmy dbają, aby akcesoria do samochodu dla psa były funkcjonalne. Szelki wyposażane są więc dodatkowo w stalowe karabińczyki, umożliwiające zapięcie czworonoga do systemu Iso fix oraz uchwytów w bagażniku.

Wybierając taki model z miękkim podszyciem, np. z oddychającej membrany, właściciel zapewni pupilowi wygodę podróżowania. Szelki i maty to podróżne akcesoria dla każdej rasy, nie tylko labradora i owczarka niemieckiego – wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar. Z tego względu oba typy produktu cieszą się dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane do przewozu więcej niż jednego psa. Więcej o zorganizowaniu bezpiecznej podróży z kilkoma czworonogami można się dowiedzieć z tego wpisu.

Labrador – akcesoria do podróży

Przyjazny, uwielbiany przez dzieci labrador retriever to popularna w Polsce rasa. W podróży wymaga zapewnienia poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Akcesoria dla psa do samochodu dostosowane do większych ras są specjalnie przystosowane do potrzeb zwierzęcia. Przy zakupie potrzebnych mat czy szelek należy wziąć pod uwagę, że jak w przypadku każdego psa w samochodzie, akcesoria dla labradora muszą być dostosowane do jego rozmiaru oraz wagi. Rasa ta charakteryzuje się masywną budową i wagą około 30 kg, dlatego wybrane gadżety powinny być mocne i szczególnie wytrzymałe.

Gadżety dla owczarka niemieckiego

Akcesoria dla owczarka niemieckiego długowłosego, takie jak mata samochodowe, nie tylko zapewniają psu bezpieczeństwo podczas jazdy, ale także chronią tapicerkę przed zadrapaniem pazurami, zabrudzeniami i sierścią.

Nawet podczas przejażdżki na siedzeniu mogą zostać ślady, które ciężko będzie usunąć. Specjalna mata zapewni czystość. Warto też pamiętać, że owczarek niemiecki to pies sporych rozmiarów. Jego swobodne poruszanie się po wnętrzu auta – np. przechodzenie na przednie miejsce pasażera – stwarza zagrożenie. Zawsze należy używać mocnych, odpowiednio dopasowanych pasów i szelek, które ograniczą jego ruch.

Podróż samochodem z dużym zwierzęciem, takim jak labrador lub owczarek niemiecki, może być przyjemna i bezpieczna. Należy jednak zadbać o odpowiednie akcesoria do auta dla psa. Wygodna, miła w dotyku mata, odpowiednie zabezpieczenie siatką przejścia na przednie siedzenia, a także mocne, wytrzymałe szelki i pasy – to wszystko może sprawić, że jazda przebiegnie bezproblemowo.

Dodaj komentarz