Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Pies w samochodzie – kilka ważnych zasad podróżowania

pies w podrozy samochod 1

Lato to doskonały czas na przygody! Te spędzone z ukochanym czworonogiem nie mogą się równać z żadnymi innymi. Dlatego to całkowicie zrozumiałe, że zastanawiasz się, jak dobrze zaplanować taki wspólny wyjazd. Pies w podróży to jednak dodatkowy obowiązek i należy dbać o zaspokajanie jego potrzeb. Dzisiaj dzielimy się kilkoma ważnymi zasadami, których warto przestrzegać, będąc w trasie. Nie zapomnij wprowadzić ich w życie przy najbliższej okazji!

W jaki sposób podróżować z psem?

Swojego pupila możesz wziąć ze sobą zarówno na pokład samolotu, jak i statku, pociągu czy auta. Na pewno jednak podróżowanie z psem samochodem jest najbardziej komfortowym sposobem przemieszczania się zarówno dla właściciela, jak i jego zwierzęcia. W czasie trasy pokonywanej autem można robić przerwy wtedy, gdy sytuacja tego wymaga. Możesz zaplanować odpoczynek w lesie znajdującym się po drodze lub w restauracji z ogródkiem, w której Twój pupil otrzyma miskę ze świeżą wodą. Ponadto w aucie wykorzystasz akcesoria Kardiff, które znacznie ułatwią nawet wielogodzinną podróż z psem.

Przestrzeń dla psa na czas jazdy samochodem

Wydzielenie odpowiedniej przestrzeni dla zwierzęcia jest bardzo ważne zarówno dla jego komfortu, jak i bezpieczeństwa. Zadbaj o to, by zapewniała wystarczająco dużo miejsca i ograniczyła przemieszczanie się psa w trakcie jazdy. Pomoże Ci w tym mata ochronna do samochodu Kardiff. Dzięki specjalnemu mocowaniu produkt ten pozostaje na swoim miejscu i zabezpiecza wnętrze przed zniszczeniami oraz brudem. Możesz go zamówić w dowolnym kolorze, dzięki czemu będzie się korzystnie prezentował w Twoim aucie. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednią matę na przedni fotel, tylną kanapę, a także do bagażnika. Twojej uwadze polecamy również ręcznie szyty pokrowiec na zagłówki.

Dbaj o potrzeby fizjologiczne czworonoga!

Masz już niezbędne akcesoria i jesteś gotowy do drogi? Mata na siedzenia samochodowe oraz pasy umożliwiają bezpieczną podróż z psem, ale podczas jazdy musisz pamiętać też o przystankach. Liczbę przerw należy dostosować do trasy. Chwila na rozprostowanie kości i załatwienie potrzeb fizjologicznych przyda się każdemu pasażerowi. Warto je robić maksymalnie co 2 godziny. Dzięki temu kierowca utrzyma świeżość umysłu, a pupil będzie mógł na bieżąco skorzystać z kawałka trawnika. Doskonałym pomysłem jest zatrzymanie się w celu odbycia choćby krótkiego spaceru po lesie. Przy drogach często znajdują się parkingi i piesze ścieżki przyrodnicze – wykorzystaj to!

podróżowanie z psem samochodem

Hałas i odpowiednia temperatura w aucie

W zależności od temperamentu Twojego psa powinieneś zapewnić mu odpowiednie warunki w samochodzie. Niektóre zwierzęta nie mają problemu z hałasami i nie przejmują się nagłymi dźwiękami. Inne jednak mogą reagować silnym lękiem. Jeśli wiesz, że Twój pupil jest wrażliwy, powinieneś stopniowo przyzwyczajać go do podróżowania.

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać podczas jazdy samochodem z psem. Przede wszystkim unikaj słuchania zbyt głośnej muzyki – to rada wyrażana z myślą nie tylko o komforcie pupila, ale również bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli wyjeżdżacie w większym towarzystwie, w czasie jazdy warto zachować spokój i nie wydawać nagłych, piskliwych dźwięków.

Należy też dbać o odpowiednią temperaturę w aucie. Latem pogoda potrafi być nie do zniesienia. Aby unikać przegrzania, używaj klimatyzacji lub otwieraj okna – ale nigdy w całości! Regularne przerwy i postój w cieniu również umożliwią obniżenie temperatury w pojeździe. Za każdym razem proponuj swojemu psu zimną wodę. Pamiętaj też, by pod żadnym pozorem nie zostawiać pupila w zamkniętym aucie!

Pies w podróży to nie problem!

Chociaż wspólne podróżowanie może za pierwszym razem wydawać się skomplikowane, to wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by trasa minęła szybko i przyjemnie. Jako właściciel pupila najlepiej wiesz, czego on potrzebuje i co będzie dla niego najlepsze. Dlatego wybierając pokrowiec na siedzenie dla psa, kieruj się jego rozmiarem oraz preferencjami. Niektóre zwierzęta będą wolały spędzić ten czas na macie w bagażniku, a niektóre najlepiej będą się czuły na przednim fotelu. Zamów praktyczne akcesoria do przewozu psa na naszej stronie internetowej i ciesz się każdą chwilą w podróży! Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, które produkty będą odpowiednie dla Twojego pupila, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz