Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Co zrobić, żeby pies nie bał się jazdy autem?

podroz z psem samochodem 1

Marzysz o wspólnych wyjazdach z czworonogiem? Podróż z psem może być wspaniałą przygodą! Dlatego warto zadbać o to, by miał on pozytywne skojarzenia z jazdą samochodem i nie obawiał się pokonywania nawet długich tras w ten sposób. Dzisiaj podzielimy się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci przyzwyczaić zwierzaka do spędzania czasu w pojeździe. Zapoznaj się z nimi i zastosuj przy najbliższej okazji, by transport psa w samochodzie przebiegał bezproblemowo dla obu stron!

Podróż samochodowa z psem – na to nigdy nie jest za późno

Masz szczeniaka? To, w jaki sposób będzie reagował na pojazdy, zależy w dużej mierze od Twojego postępowania. Dlatego warto już na wczesnym etapie zapoznawać go z wnętrzem auta i hałasami, które są związane z jazdą. Należy przy tym pamiętać, by unikać sytuacji, które mogłyby sprawić, że pies w aucie się czegoś wystraszy. Może to skutkować powstaniem niemiłych skojarzeń. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Dlatego postaraj się nie denerwować i zamiast zmuszać do czegoś psiaka, spróbuj wykorzystać jego naturalną ciekawość.

O ile dla szczeniaka samochód może być czymś zupełnie nowym, w przypadku starszych czworonogów sprawa może być bardziej skomplikowana. Mogą mieć lęki powstałe na skutek nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości. W tym przypadku najważniejsza jest Twoja cierpliwość. Pamiętaj, że odpowiednim podejściem możesz szybko przekonać pupila, że jazda autem nie jest taka straszna.

W obu przypadkach przydadzą Ci się akcesoria Kardiff. Mata i pas bezpieczeństwa dla psa do samochodu to produkty, które warto przygotować już przed pierwszą przejażdżką, by zwierzak miał szansę się z nimi wcześniej zapoznać.

Oswój psa z widokiem samochodu i zachęć, by zajrzał do środka

Gdy pies zauważy na horyzoncie pojazd, z pewnością będzie chciał podejść i go powąchać. O ile warunki zapewniają bezpieczeństwo, pozwól mu na swobodną eksplorację. Jeśli jest strachliwy, warto go zachęcić do zbliżenia się do auta. Wykorzystaj do tego ulubione przysmaki i nagradzaj go za przebywanie w pobliżu pojazdu.

Pamiętaj, że pierwszym krokiem ku wspólnym podróżom jest zakup odpowiednich akcesoriów. Wybrane produkty zapewnią komfort zarówno pupilowi, jak i Tobie oraz innym pasażerom. W asortymencie marki Kardiff znajdziesz podstawowe wyposażenie do przewozu psa. Oferujemy:

pasy bezpieczeństwa dla psa

Pozwól psu zaznajomić się z wnętrzem!

Jeśli Twój czworonożny przyjaciel ma ochotę wejść do środka pojazdu, połowa sukcesu już za Tobą! Teraz musisz zadbać o to, by dobrze się w nim poczuł. Byłoby idealnie, gdyby w Twoim aucie już czekała mata i pasy dla psa. Dzięki temu pupil od razu będzie miał szansę zaznajomić się z tymi akcesoriami i nie zaskoczy się, gdy następnym razem trafi na te produkty w pojeździe. Pas samochodowy składa się z wygodnych szelek i smyczy ze specjalną klamrą oraz karabińczykiem. Konstrukcja ta skutecznie chroni czworonoga podczas awaryjnego hamowania i zapobiega jego przemieszczaniu się. Mata do auta to produkt, który zabezpiecza wnętrze pojazdu przed zniszczeniami i brudem. Przed zastosowaniem tych produktów pozwól pupilowi na ich obwąchanie.

Spróbuj ruszyć na krótką przejażdżkę

Kolejnym zadaniem na drodze do przekonania pupila do jazdy samochodem będzie zapięcie go pasami bezpieczeństwa i wyruszenie na krótką wycieczkę. Być może będzie to tylko okrążenie domu, a może wystarczy włączenie silnika. Obserwuj zwierzaka i upewnij się, że jest zrelaksowany. Nie zapominaj o nagradzaniu za dobre zachowanie. Jeśli zobaczysz, że jazda jest dla niego stresująca, spróbuj go uspokoić. Staraj się zachować spokój, ponieważ wtedy Twój pies będzie wiedział, że wszystko jest w porządku.

Pamiętaj o bezpieczeństwie czworonoga!

Na pewno wiesz, że zwierzęta te bywają wrażliwe i strachliwe. Dlatego każda nauka czegoś nowego będzie wymagać od Ciebie dużych pokładów cierpliwości. Koniecznie uzbrój się w cierpliwość, bądź wyrozumiały i spokojny podczas zapoznawania czworonoga z samochodem. Pamiętaj, by dbać o jego bezpieczeństwo – zrobisz to, kupując pasy oraz matę Kardiff. Zamów je już teraz!

Dodaj komentarz