Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Jak wybrać matę samochodową dla psa? 3 wskazówki od KARDIFF

3 4

Istnieją różne sposoby na przewożenie czworonogów, ale jednym z bezpieczniejszych i zarazem praktyczniejszych jest mata samochodowa. Jej stosowanie jest łatwe oraz wygodne, a podróż dla psa staje się bardziej komfortowa – przyczynia się do znacznie mniejszego stresu. Tego typu pokrowiec dodatkowo skutecznie zabezpieczy tapicerkę pojazdu przed zabrudzeniem, wilgocią oraz sierścią. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać matę samochodową dla swojego pupila, aby mieć pewność, że spełni ona wszystkie nasze oczekiwania.

Jaki rozmiar maty będzie najlepszy?

Przystępując do zakupu pokrowca na siedzenie dla czworonoga, na samym początku należy określić wielkość zwierzęcia. W przypadku małych ras wystarczający będzie zakup akcesorium o rozmiarze 70×160 cm. Średnie rasy zwykle wymagają maty zajmującej ok. 2/3 kanapy, natomiast z myślą o dużych psach są tworzone pokrowce samochodowe umożliwiające zabezpieczenie całego tyłu pojazdu.

Jak pies zachowuje się w podróży?

Poza wielkością istotne znaczenie ma także aktywność naszego towarzysza w podróży. Inne rozwiązania są bowiem dedykowane spokojnym psom, a inne rasom nadpobudliwym oraz nerwowym. Czworonogi mają różne charaktery, stąd jedne lubią podróżowanie, a inne jest do niego przekonać znacznie trudniej. Dlatego warto dobrze przygotować się do transportu zwierzęcia autem i znaleźć odpowiedni produkt.

Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie dla psa?

Chcąc zwiększyć komfort i bezpieczeństwo czworonoga w podróży, warto sięgnąć po nowoczesne maty samochodowe dla psów Kardiff. Są to akcesoria powstające z najwyższej jakości trwałych i wodoodpornych materiałów, które są dostępne w kilku wariantach do wyboru, między innymi z elementami antypoślizgowymi, ochraniaczami na zagłówki, stabilnymi usztywnianymi bokami itp.

Oferujemy trzy kolekcje mat przeznaczonych na tylne siedzenia samochodu:

  • Anti Slip – z antypoślizgami,
  • Activ – z ochronnymi nakładami na zagłówki,
  • Max Komfort – szyta na indywidualne zamówienie z dwóch warstw tego samego materiału + miękkie wypełnienie z gąbki.

Cechą charakterystyczną mat samochodowych Anti Slip są specjalne elementy antypoślizgowe ułatwiające zwierzęciu utrzymanie równowagi.

Pokrowiec na siedzenie Activ został wyposażony w ochronne nakładki na zagłówki oraz kieszenie na akcesoria. Nadaje się do transportu większych czworonogów lub kilku psów mniejszych ras.

Mata samochodowa dla psa Max Komfort z miękkim wypełnieniem na tylne fotele doskonale sprawdzi się dla wymagających. Dzięki podwójnej warstwie z materiału oraz wypełnieniu z gąbki jest mocniejsza niż inne maty.

Poniżej prezentujemy praktyczne zestawienie wszystkich trzech pokrowców wraz z ich najważniejszymi cechami:

Mata samochodowa ANTI SLIP ACTIV MAX KOMFORT
Przeznaczenie Psy Spokojne Psy aktywne ceniące komfort
System antypoślizgowy TAK NIE TAK/NIE
Materiał Poliester 600/600 Poliester 600/600 Poliester 600/600
Wyposażenie System Anti Slip Ochronne nakładki na zagłówki, dwie kieszonki na akcesoria Wypełnienie z miękkiej gąbki, praktyczny środkowy zamek
2 otwory na pasy TAK TAK TAK
Usztywniane boki TAK TAK TAK

 

Podsumowanie

Jak się okazuje, istnieje kilka kryteriów, które należy uwzględnić przy wyborze maty samochodowej dla czworonoga. Poza rozmiarem zwierzęcia warto mieć na uwadze także trwałość i wytrzymałość tego typu rozwiązania. Sięgając po pokrowce Kardiff, możesz mieć pewność, że inwestujesz w produkty najwyższej jakości, które zapewnią pełen komfort pupilowi i jednocześnie będą służyć przez długie lata.

Dodaj komentarz