Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Pasy dla psa – dlaczego warto je kupić? Wyjaśniamy i podpowiadamy

19 8463 Kopia Large

Chcąc mieć pewność, że nasz pupil będzie przewożony podczas podróży w bezpieczny sposób, warto zainwestować w samochodowe pasy bezpieczeństwa dla psów. Tego typu szelki są w stanie skutecznie minimalizować skutki kolizji, do jakich może dojść na skutek gwałtownego hamowania czy wpadnięcia w poślizg. W dzisiejszym wpisie bliżej przyjrzymy się tym akcesoriom i postaramy się udzielić kilka wskazówek, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealne pasy do samochodu dla swojego ukochanego psa

Dlaczego warto zapinać czworonoga w pasy?

Chociaż prawo o ruchu drogowym w żaden sposób nie reguluje kwestii zapinania pasów bezpieczeństwa dla psów, to jednak warto zatroszczyć się o swojego pupila w trakcie podróży. Trzeba bowiem pamiętać, że zwierzę, które beztrosko przemieszcza się po pojeździe, może być poważnym zagrożeniem. Udowodniono, że psiak ważący około dwudziestu pięciu-trzydziestu kilogramów podczas kolizji, przy umiarkowanym natężeniu ruchu, może przemienić się w prawdziwy pocisk. Dlatego decydując się na pasy dla psa do samochodu, możemy mieć pewność, że zapobiegniemy nie tylko obrażeniom zwierzęcia, ale także ludzi. Dzięki tym prostym i niedrogim akcesoriom możemy zadbać o własne zdrowie, komfort, a także o bezpieczeństwo naszego czworonożnego przyjaciela.

Jak wybrać najlepsze pasy samochodowe dla psa?

Na chwilę obecną na rynku można znaleźć szeroki wybór szelek przeznaczonych dla czworonogów, dlatego nie jest łatwo zdecydować się na jeden, konkretny model. Chcąc mieć absolutną pewność, że sięgniemy po zabezpieczenie najwyższej jakości, warto zwrócić uwagę na nowoczesne samochodowe pasy bezpieczeństwa dla psów AIR 3D, które można znaleźć w ofercie Kardiff. To innowacyjne rozwiązanie zostało podszyte specjalną oddychającą membraną, która skutecznie minimalizuje ryzyko podrażnień nawet podczas wielokilometrowych podróży. Oferowany pas składa się z dwóch starannie wykonanych elementów, mianowicie miękkich szelek oraz smyczy łączącej zwierzę z pojazdem. Smycz dodatkowo została wyposażona w wysokiej klasy klamrę ze stali, która umożliwia szybkie i sprawne wpięcie czworonoga do samochodowego pasa bezpieczeństwa oraz karabińczyk pozwalający na zapięcie zwierzęcia do uchwytów w bagażniku lub systemu Iso Fix.

Zalety pasów oferowanych przez Kardiff to przede wszystkim:

  • możliwość wpinania, gdzie chcesz,
  • bezstopniowa regulacja na brzuchu i piersiach zapewniająca znakomite dopasowanie,
  • podszycie z przyjaznej dla skóry i niepodrażniającej membrany AIR 3D,
  • komponenty wykonane z wysokogatunkowych materiałów wykorzystywanych w przemyśle alpinistycznym (karabińczyk, klamra).

Podsumowanie

Decydując się na zakup pasów bezpieczeństwa dla swojego czworonożnego pupila, pamiętajmy, aby nie zabierać go od razu w długą podróż. Zwierzę musi się przyzwyczaić do nowego sposobu podróżowania, dlatego pozwólmy mu oswoić się z szelkami, stopniowo wydłużając czas wycieczek. Gdy psiak przywyknie do pasów, wówczas na pewno będzie nam wdzięczny, że zadbaliśmy o jego komfort i bezpieczeństwo w samochodzie.

Dodaj komentarz