Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Zwierzę na pokładzie

Bezpieczna podróż autem z czworonogiem

Wraz z nadejściem coraz cieplejszych dni nabieramy ochoty na coraz częstsze przejażdżki samochodem w przeróżne miejsca. Co jednak zrobić ze swoim pupilem, gdy wycieczka ma się przedłużyć? Czy konieczne jest pozostawienie go pod czyjąś opieką, aby usychał z tęsknoty za nami? Oczywiście można zabrać swojego zwierzaka ze sobą pod warunkiem, że dobrze się to tego przygotujemy. Jeśli chcemy zabrać ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół, to konieczne jest zadbanie o kilka istotnych kwestii.

Zwierzę na pokładzie samochodu nie musi być udręką

Decydując się na zabranie swojego zwierzaka w podróż, trzeba liczyć się z tym, że może to być dla niego mniej lub bardziej stresujące przeżycie. Warto zatem jak najlepiej się do tego przygotować, aby wspólna podróż była możliwe jak najbardziej komfortowa dla obu stron. Zwierzę musi mieć zawsze dostęp do świeżej wody, aby się przypadkiem nie odwodniło. Nie można również zapomnieć o apteczce pierwszej pomocy. Jeśli chodzi o jedzenie, to zaleca się nie karmić zwierzaka na 6-8 h przed podróżą tym bardziej, jeśli niezbyt dobrze znosi on jazdę samochodem. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że zestresowane zwierzę z pełnym żołądkiem na pokładzie samochodu to prosta droga do nieprzyjemnych niespodzianek. Ryzyko wystąpienia torsji u pupila wzrasta jeszcze bardziej, jeśli jedzie się po nierównej powierzchni.

Niezwykle ważne jest także to, aby zwierzę miało swoje własne miejsce, pamiętając jednak o zapewnieniu kierowcy możliwości wykonywania swobodnych ruchów. Najlepiej zatem jest umieścić psa w bagażniku oddzielonym kratą od przestrzeni dla pasażerów. Nie powinno się dopuścić do tego, żeby zwierzę chodziło po pasażerach, a jeszcze gorsze byłoby posadzenie psa obok kierowcy na miejscu pasażera. W przypadku psa warto go przypiąć specjalnymi pasami/szelkami, dzięki czemu nie tylko będzie siedział w wytyczonym mu miejscu, ale także zwiększy się jego bezpieczeństwo.

Co warto ze sobą zabrać?

  • przenośną miskę na żywność,
  • narzuty na siedzenie,
  • przenośny wentylator,
  • butelkę wody,
  • koc dla pupila,
  • obrożę odblaskowe,
  • torbę na odpady,
  • torbę podróżną,
  • posłanie/legowisko dla zwierzaka,
  • smycz.

O czym jeszcze pamiętać?

W trakcie jazdy zaleca się robić co godzinę czy maksymalnie dwie przerwę. Jest to czas na napojenie pupila i na dawkę ruchu oraz na załatwienie jego potrzeb fizjologicznych. Spacery koniecznie muszą odbywać się na smyczy, aby przypadkiem wystraszone zwierzę nie uciekło. Jeśli chodzi o małe psy i koty, zaleca się przewozić je w specjalnych transporterach podróżnych, dopasowanych oczywiście do rozmiaru zwierzęcia. Do transportera zaleca się włożyć koc czy miękką matę. Powinien on zostać dodatkowo dobrze przymocowany na tylnym siedzeniu/w bagażniku. Absolutnie nie powinno się umieszczać transportera między tylną kanapą a przednim siedzeniem. Wracając jeszcze do przewożenia zwierząt w bagażniku, koniecznie trzeba zadbać o to, aby nie był on od góry zamknięty półką. Zwierzę musi przecież mieć czym oddychać oraz nie powinno być dodatkowo stresowane przebywaniem w małej i ciemnej przestrzeni.

Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie swojego zwierzaka przed zaginięciem. Nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, co może wydarzyć się podczas podróży i jak zachowa się pupil, dlatego też lepiej dobrze się zabezpieczyć. Niektóre zwierzęta bardzo lubią zwiedzać nowe miejsca, a inne są wręcz jak sparaliżowane w nieznanym im terenie. Jeśli chodzi o puszczanie luzem swojego pupila, to nie należy robić tego w nieznanej mu okolicy, co zwiększyłoby ryzyko jego zaginięcia. Godne polecenia są zawieszki do obroży czworonogów, które rejestruje się na witrynie internetowej, podając swoje dane. Dzięki temu w razie zaginięcia podopiecznego znacznie łatwiej będzie go znaleźć. Tego typu pakiety bezpieczeństwa warto wykupić szczególnie w przypadku kotów lubiących chodzić własnymi ścieżkami.

Dodaj komentarz