Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Wyprawka dla psa-podróżnika. W co należy się wyposażyć podczas podróży autem?

podróżowanie z psem

Samochód jest obecnie pierwszorzędnym środkiem transportu dla wielu osób. Podróżujemy coraz więcej, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Choć różnego rodzaju hotele dla zwierząt cieszą się rosnącą popularnością, to często wolimy mieć pupila przy sobie i zabieramy go na nasz upragniony urlop. Podróżowanie z psem jest także nieodłącznym elementem codzienności podczas załatwiania różnych spraw. Jednakże należy pamiętać o tym, że taka wyprawa w pełnym składzie może stanowić ogromne wyzwanie. W takiej sytuacji warto wcześniej przygotować odpowiednią wyprawkę dla psa zapewniającą komfort i bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu, jak i reszcie pasażerów. Właściwe wyposażenie pozwoli także uniknąć zniszczeń w samochodzie, które mogłyby nas słono kosztować. Pozostaje pytanie: jak przygotować prawidłową wyprawkę dla psa-podróżnika? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie i zaprezentujemy akcesoria, w które warto się zaopatrzyć się przed wyruszeniem w trasę. Zapraszamy!

Dlaczego należy zadbać o wyprawkę dla psa do samochodu?

Podróżowanie z psem w aucie, choć może przyczynić się do pogłębienia relacji pomiędzy opiekunem a czworonogiem, nie jest pozbawione ryzyka. Zanim naciśniemy pedał gazu i wyjedziemy na drogę, należy bezwzględnie odpowiednio zabezpieczyć pupila. Tak samo jak ludzie zapinają pasy, tak również zwierzęta wymagają zastosowania pewnych środków bezpieczeństwa podczas podróży. Należy pamiętać o tym, że psy są ciekawymi stworzeniami – znudzone lub zestresowane mogą zacząć przemieszczać się po samochodzie, co może skutecznie rozpraszać uwagę kierowcy. Szczególnie w przypadku zwierząt nieprzyzwyczajonych do dalekich podróży, czasami trudno przewidzieć, jak zachowa się nasz psiak. Niebezpieczne jest także przedostanie się pupila w okolice kierownicy, pedałów i skrzyni biegów. Brak odpowiednich zabezpieczeń może przyczynić się do przykrego wypadku, którego łatwo można byłoby uniknąć, gdybyśmy wcześniej przygotowali wyprawkę dla psa. Odpowiednie zaopatrzenie jest także niezbędne, aby efektywnie chronić zdrowie i życie czworonoga. Akcesoria do samochodu mogą zapobiec lub znacznie ograniczyć obrażenia, jakie pies może odnieść np. podczas wypadku lub ostrego hamowania. Nie sposób także pominąć kwestii bezpieczeństwa innych osób w aucie. Ruchliwe zwierzę może zagrażać współpasażerom w przypadku nagłego zdarzenia drogowego. Do tego pozostają jeszcze kwestie związane z ochroną wnętrza przez zniszczeniem. Czasami znudzony lub zestresowany pupil zaczyna drapać i gryźć drzwi oraz fotele, co może mieć opłakane skutki dla wyglądu samochodu i naszego portfela. Właściwa wyprawka dla psa pomoże uniknąć tak przykrych sytuacji i sprawi, że nic nie zakłóci naszej podróży.

Podróżowanie z psem bez tajemnic – co zabrać do auta?

Jeśli wiemy, że czeka nas wiele godzin z psem w samochodzie, to do takiej wyprawy należy się właściwie przygotować. Poza apteczką, dokumentami pupila, smaczkami, wodą i zabawkami warto zaopatrzyć się także w specjalne gadżety. Na szczęście obecny rynek akcesoriów dla zwierząt oferuje wiele interesujących rozwiązań, które stanowią nieodłączny element profesjonalnej wyprawki dla psa. Jednakże mnogość opcji do wyboru może wywołać zawroty głowy u niezaznajomionych z tym tematem osób. Przygotowaliśmy listę rzeczy, która z pewnością przyda się podczas podróży.

Pasy do samochodu dla psa

Gwarancją bezpieczeństwa dla pupila i współpasażerów podczas jazdy są pasy do samochodu dla psa. Zapewniają skuteczną ochronę podczas dynamicznych zdarzeń drogowych i niwelują ryzyko wypadnięcia zwierzęcia przez przednią szybę auta. Składają się z komfortowych szelek i smyczy z klamrą, którą można łatwo wpiąć do pasów przeznaczonych dla ludzi. Niektóre warianty są także wyposażone w stalowy karabińczyk, niezbędny do połączenia z systemem Iso fix lub uchwytami w strefie bagażowej. Dzięki tym elementom pasy do samochodu dla psa skutecznie unieruchamiają zwierzę i zwiększają komfort podróży. To doskonała ochrona zarówno dla czworonoga, jak i innych osób, które mogłyby doznać obrażeń np. podczas gwałtownego hamowania.

Mata dla psa do auta

mata dla psa do auta

Idealnym rozwiązaniem, które pomoże nam utrzymać auto w czystości, jest zaopatrzenie się w matę dla psa do auta. Składa się ona z wytrzymałych, nienasiąkających wodą tkanin. Materiały te skutecznie chronią tapicerkę przed negatywnym wpływem wilgoci. W ofertach sklepów znajdują się bardzo zróżnicowane warianty. Są dostępne maty zarówno na przedni fotel, jak i na tylną kanapę: całą powierzchnię lub jej część. Można spotkać się także z modelami, które trzeba przymocować do zagłówków znajdujących się na siedzeniach. Większość takich akcesoriów ma wbudowane otwory przeznaczone na pasy bezpieczeństwa i zamek błyskawiczny. Mata dla psa do auta to skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniem wnętrza i gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortu dla czworonoga i współpasażerów.

Ochrona na drzwi przed psem

Każdy, kto jest opiekunem najlepszego przyjaciela człowieka, zdaje sobie sprawę, jakie szkody potrafi wyrządzić znudzony lub zestresowany zwierzak w zamkniętej przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem podczas podróży autem będzie specjalna ochrona na drzwi przed psem. Skutecznie zabezpiecza panele auta przed sierścią, zarysowaniem, wodą oraz piaskiem. Jej zamontowanie jest gwarancją spokojnej podróży i tego, że nasz ukochany pupil nie spowoduje spustoszenia w samochodzie. Profesjonalna ochrona na drzwi przed psem pomoże utrzymać czystość i porządek np. gdy znudzony czworonóg zacznie drapać pazurami w drzwi. Warto zaoszczędzić pieniądze na wakacyjne przyjemności, zamiast zamartwiać się ceną naprawy tapicerki.

Wyprawka dla psa gwarancją spokojnej podróży

Wybór odpowiednich, profesjonalnych akcesoriów sprawia, że podróżowanie z psem nie musi wiązać się ze stresem u zwierzęcia i jego właścicieli. Pasy ochronne, maty i ochrona na drzwi są doskonałym sposobem na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa wszystkim pasażerom niezależnie od tego, ile mają nóg. Kwestii organizacji wyprawki dla psa nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Odpowiednie przygotowanie uchroni całą rodzinę przed różnymi zagrożeniami i z pewnością okaże się zbawienne dla naszego portfela. Podróżowanie z psem powinno być czystą przyjemnością, a wcześniejsze przygotowanie sprawi, że z łatwością zapomnimy o wszelkich troskach.

Dodaj komentarz