Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Czym zająć psa podczas podróży?

pies w podróży

Każdy właściciel czworonoga wie, jak wiele trudności może powodować podróżowanie z psem. Choć wszyscy kochamy naszych czworonożnych przyjaciół, to długotrwała wyprawa autem może być bardzo uciążliwa zarówno dla zwierzęcia, jak i wszystkich pasażerów. Długotrwałe przebywanie w zamkniętej przestrzeni może nudzić i stresować psa znajdującego się w samochodzie. Pobudzone zwierzę będzie się kręcić i rozpraszać uwagę kierowcy.

Dobrane akcesoria pomogą uporać się z tym problemem, dzięki czemu wspólna wycieczka stanie się czystą przyjemnością. Obecnie na rynku możemy odnaleźć wiele, przydatnych rozwiązań, które zwiększają komfort podczas jazdy i skutecznie pochłaniają uwagę pupila. W co należy zaopatrzyć się, aby skutecznie zająć psiaka? Odpowiemy na to w dzisiejszym wpisie.

Podróż z psem – dlaczego warto?

Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu bez ukochanego pupila na tylnej kanapie samochodu. Choć zawsze pozostaje opcja poproszenia rodziny i znajomych o opiekę nad zwierzęciem lub umieszczenia go w specjalnym hotelu na czas nieobecności, to rozwiązania te nie przystają do licznych zalet podróży z psem. Przede wszystkim zabranie ze sobą czworonoga ogranicza nasz niepokój: nie martwimy się tym, co robi nasz pupil, czy czuje się komfortowo i czy nie piszczy i nie wyje, co mogłoby wzbudzić irytację sąsiadów. Pies w podróży ze swoimi właścicielami nie tęskni i nie odczuwa smutku z powodu domniemanego porzucenia.

Czworonogi są ciekawskie: uwielbiają odkrywać nieznane miejsca i eksplorować nowe trasy, dlatego pobyt poza domem będzie dla nich atrakcyjną przygodą. Wspólne wakacje są także doskonałą okazją, aby spędzić razem czas: podczas tygodni wypełnionych aż po brzegi pracą i innymi obowiązkami, często trudno zagospodarować odpowiednią liczbę czasu, aby poświęcić zwierzęciu pełną uwagę. Do tego podróżowanie z psem uczy samoorganizacji, która jest na wagę złota podczas każdego urlopu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, aby wspólnie czerpać przyjemność z wyprawy.

Jakie akcesoria wybrać do samochodu?

Choć wspólne podróżowanie z psem może wywoływać wiele radości, to należy zadbać o akcesoria, które skutecznie zajmą jego uwagę na długiej trasie. Rozwiązanie to pozwoli zmniejszyć nudę i stres zwierzęcia podczas wielogodzinnego przebywania w jednym miejscu. Dzięki temu czworonóg będzie spokojny i zrelaksowany, a opiekunowie nie będą zamartwiać się samopoczuciem psa w samochodzie. Jakie akcesoria warto zabrać? Przede wszystkim należy wziąć ze sobą ulubione zabawki pupila, które wniosą poczucie swojskości do ograniczonej przestrzeni i sprawią, że zwierzę poczuje się trochę jak w domu. Idealnym rozwiązaniem będzie np. kong wypełniony smakołykami – skutecznie odwróci uwagę psa od nieznanych i nieprzyjemnych dla niego bodźców, a smaczne kąski poprawią jego nastrój. Można samodzielnie uzupełnić zabawkę ulubionymi przysmakami lub gotową mieszanką. Zanim piesek zdoła wydobyć smakołyki ze środka kongu minie sporo czasu.

Ciekawym rozwiązaniem dla psa w podróży jest także kość lub maskotka do gryzienia – nie tylko zapewnisz zwierzęciu czasochłonne zajęcie, ale także uchronisz panele auta przed drapaniem i innymi uszkodzeniami spowodowanymi przez znudzonego, rozdrażnionego pupila. Świetnym rozwiązaniem może być także profesjonalna mata dla psa. Dzięki niej zwierzę otrzyma własną przestrzeń, w której będzie mogło czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas męczącej jazdy. W ofercie licznych sklepów możemy przebierać w wielu wariantach do wyboru do koloru, dzięki czemu skutecznie dobierzemy produkt do potrzeb pupila. Czasami zdarza się, że zwierzę czuje się przytłoczone zmieniającym się krajobrazem za oknem. W takim przypadku bezcenne będą transportery, które odwrócą uwagę zwierzęcia od niepokojącego go widoku i sprawią, że łatwiej będzie mu zapaść w drzemkę.

Podróżowanie z psem bez obaw

 podróżowanie z psem

Przygotowując się do podróżowania z psem, warto zaopatrzyć się w akcesoria, które umilą zwierzakowi długie godziny przebywania w jednym miejscu w samochodzie. Odpowiednie zabawki, mata czy transporter ograniczają stres pupila i całkowicie pochłaniają jego uwagę. Zrelaksowany pies chętnie zrobi sobie drzemkę lub zajmie się swoimi psimi sprawami, co pozwoli odetchnąć z ulgą współpasażerom.

Wspólne podróżowanie to wspaniała przygoda, z której nie musimy rezygnować z obawy o samopoczucie pupila podczas jazdy samochodem. Odpowiednie przygotowanie oszczędzi nam zmartwień i sprawi, że już niedługo nie będziemy w stanie sobie wyobrazić urlopu bez naszego czworonożnego przyjaciela.

Dodaj komentarz