Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Przewóz małego psa w aucie – co koniecznie musisz wiedzieć?

576dc12adc03758efdebf812fb072312

Każdy pies, bez względu na rozmiary, powinien być przewożony w bezpieczny sposób. Jak więc zapewnić odpowiednie warunki podróżowania małemu czworonogowi? O co zadbać, aby mieć poczucie, że w 100% zadbało się o zwierzaka i wszystkich pasażerów? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w tym artykule. Dowiedz się więcej i podróżuj odpowiedzialnie!

Wielkość psa, a sposoby na jego transport

Możliwości przewożenia zwierzaka jest kilka.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest transportowanie go na tylnej kanapie. W teorii ta metoda jest odpowiednia dla każdej rasy, jednak ostatecznie to opiekun powinien kierować się komfortem psiaka.

Czworonożnych przedstawicieli średnich i małych ras możesz transportować na tylnej kanapie lub na przednim siedzeniu. Rekomenduje się, żeby psy niewielkich rozmiarów podróżowały w specjalnych transporterach. Ten wariant jednak wielu osobom nie przypada do gustu ze względu na ograniczoną przestrzeń, jaką ma pupil.

W każdym z powyższych przypadków kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie zwierzaka, czyli przypięcie go do pasów w samochodzie. Bez względu na to, czy wybierzesz klatkę lub transporter, czy udostępnisz psu tylną kanapę – dla pełnej ochrony powinieneś skorzystać z pasów bezpieczeństwa z szelkami.

Co mówi polskie prawo o przewożeniu małych psów?

Przepisy ruchu drogowego w Polsce nie określają precyzyjnie tego, jak należy przewozić psa w samochodzie. Kilka artykułów prawnych jednak nakierowuje opiekunów na właściwe postępowanie, które uchroni ich przed mandatem. W dużym skrócie – transport nie może być potencjalnie niebezpieczny dla samego psa, kierowcy i współpasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pozwalając pupilowi poruszać się luzem po samochodzie, ryzykujesz zdrowie i życie wszystkich podróżujących oraz narażasz się na wysoką pieniężną karę. O tym, czy kierowca zadbał o niezbędne środki ostrożności, zdecyduje policjant zatrzymujący auto.

Jakie akcesoria rekomendujemy do podróży z małymi psami?

Jeśli chcesz chronić swojego pupila podczas wspólnych podróży i zapewnić mu niezbędny komfort, zamiast transportera wybierz:

Taki zestaw zapobiegnie przemieszczaniu się czworonoga wewnątrz auta. Ponadto ochroni tapicerkę i drzwi przed ewentualnymi zniszczeniami.

Pasy bezpieczeństwa z szelkami

Nasze pasy bezpieczeństwa z szelkami to precyzyjnie wykończone produkty uszyte z solidnych materiałów. Dostępne w rozmiarach od XS do XL umożliwiają perfekcyjne dopasowanie do pupila. Bezstopniowa regulacja pozwala jeszcze lepiej dostosować je do indywidualnych rozmiarów zwierzaka. Pasy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w razie nagłego hamowania ciężar rozłożył się równomiernie na ciele Twojego pupila.

Smycz do pasów bezpieczeństwa

Wytrzymała smycz dostępna na Kardiff.pl jest wyposażona w uniwersalną stalową klamrę, która umożliwia dopięcie psa do pasa bezpieczeństwa podczas całej podróży. Dodatkowy karabińczyk szybko wepniesz do systemu ISOFIX lub do uchwytów w bagażniku.

Maty do samochodu

Jeśli chcesz zapewnić swojemu ukochanemu zwierzakowi maksymalny komfort i własną przestrzeń – postaw na nasze maty samochodowe do przewozu psa. Ich różnorodne modele umożliwiają zamontowanie posłania na siedzenia z tyłu lub na przednim fotelu. Wytrzymałe tkaniny ochronią także wnętrze auta przed zabrudzeniami i zniszczeniami.

Posłania Dry Bed

Dla czworonogów o specjalnych potrzebach polecamy siedziska Dry Bed. To posłania wykonane z miękkiego, specjalistycznego materiału, który odprowadza wilgoć na spód legowiska – dzięki czemu pozostaje ono zawsze suche na powierzchni. Ciepło i wygoda gwarantowane!

Komu w drogę, temu czas!

Już wiesz, co pomoże Ci zadbać o Twojego ukochanego, małego czworonoga podczas wspólnej przejażdżki. Wiedz, że zakup zestawu akcesoriów wymienionych w tym artykule to jednorazowy wydatek i doskonała inwestycja. Jakościowe produkty, które oferujemy, posłużą Ci wiele lat i sprawią, że podróżowanie z psem będzie naprawdę bezpieczne. Przekonaj się, jak przyjazne są nasze ceny! Zapraszamy i życzymy szerokiej drogi.

Dodaj komentarz