Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Przejażdżka po nierównym terenie z czworonogiem na siedzeniu pasażera? Tak, to możliwe!

piesek 1

Każdy właściciel czworonoga wie, że podróżowanie z psem autem nie zawsze należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę kwestie bezpieczeństwa przewozu, zarówno nas samych, jak i pupila. Dodatkowe wyzwanie pojawia się w sytuacji, kiedy oprócz zwykłej trasy pojawia się chęć zabrania psa na wycieczkę offroadową. Wtedy zdajemy sobie szereg pytań – czy na pewno jest to odpowiednie rozwiązanie? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy pas albo mata wystarczą, żeby zadbać o komfort podczas świetnej zabawy? W naszym artykule znajdziesz wszelkie odpowiedzi na nurtujące pytania – zapraszamy do lektury!

 

Planujesz off-roadową przygodę?

Wielu właścicieli czworonogów to często miłośnicy nie tylko ogólnie pojmowanej motoryzacji, ale jej szczególnej odmiany, jaką jest offroad. Ten sport motorowy polega na jeździe specjalnie przygotowanym autem po nieutwardzonych drogach. Błoto, piach, leśne drogi i wodne przeszkody to chleb powszedni wszystkich miłośników jazdy w terenie. Jednakże czy podróż z psem w takich warunkach to dobry pomysł?

Podczas planowania wyprawy offroad z czworonogiem należy mieć na uwadze jego potrzeby, komfort czy przede wszystkim bezpieczeństwo przewozu. Tu z pomocą przychodzi szereg dostępnych akcesoriów, jak np. pas czy mata, dzięki którym podróżowanie autem po terenie w pełnym składzie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu!

Co potrzebujesz, by zapewnić psu bezpieczeństwo podczas jazdy?

Zastanawiasz się, co jest niezbędne, by podróżowanie z Twoim ulubionym podopiecznym wyglądało tak, jak powinno? Przewóz zwierzęcia w terenowych warunkach w granicach bezpieczeństwa jest oczywiście możliwy, pod warunkiem zapewnienia optymalnych warunków transportowych, a także wyposażenia psa w kilka niezbędnych akcesoriów, jak np. specjalna mata czy pas.

Warto mieć na uwadze, że jazda po trudnym terenie charakteryzuje się zdecydowanie innymi właściwościami prowadzenia auta, aniżeli po autostradzie. Odpowiednie wykorzystanie dostępnych produktów pozwoli Ci zabezpieczyć potrzeby wszystkich pasażerów, minimalizując ryzyko wystąpienia niechcianych sytuacji, które mogą wystąpić z Twojej winy.

Mata na zamówienie

Pierwszym, podstawowym rozwiązaniem do przewozu jest dedykowana mata dla psa do auta, które może zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla Twojego czworonoga podczas podróży offroad. Podstawową funkcją tego akcesorium jest ograniczenie przesuwania zwierzęcia po siedzeniu. Pozwala to na utrzymanie pewnej i stabilnej pozycji, dzięki czemu pies nie zsunie się podczas nieprzewidzianych manewrów oraz ostrych zakrętów.

Warto też zwrócić uwagę, że dodatkowym atutem takiego produktu jest brak wycierania tapicerki oraz pozostawiania sierści. Taka mata stanowi doskonałe uzupełnienie do pasa bezpieczeństwa, o którym rozpisujemy się w kolejnym akapicie.

podroz

Pasy bezpieczeństwa i szelki

Oprócz wspomnianej wcześniej maty, doskonałym produktem do przewozu jest specjalny pas bezpieczeństwa dla psa, który w przypadku nagłego hamowania nie pozwoli zwierzęciu uderzyć w szybę lub w skrajnych przypadkach wypaść przez okno auta. Tego typu motorowe sporty wyczynowe zwiększają ryzyko wypadków, dlatego stosowanie tego rozwiązania wydaje się absolutną podstawą.

Podróż w trudnym terenie bez pasa może stać się problematyczna, również z innego względu. Nasz pupil podczas przewozu może zwyczajnie przestraszyć się i uciec z samochodu, a w dzikim terenie może na niego czekać niebezpieczeństwo. W tym wypadku będziesz mógł uniknąć tego typu sytuacji, nie dokładając sobie żadnych innych kłopotów.

Wybierz się w bezpieczną podróż off-roadową z pieskiem dzięki firmie Kardiff!

Poszukujesz skutecznych rozwiązań do podróży offroad z Twoim zwierzęciem, jak np. mata czy dedykowany pas? Zastanawiasz się, co byłoby najbardziej skuteczne? Postaw na obydwie opcje, dzięki którym zapewnisz sobie maksymalny poziom spokoju. Dzięki temu będziesz mógł skupić się wyłącznie na jeździe.

W naszym sklepie znajdziesz wszelkie niezbędne akcesoria do przewozu psa, które zagwarantują zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podróżowania wszystkich pasażerów auta. W razie jakichkolwiek pytań polecamy się do kontaktu. Zapraszamy do zakupów!

Dodaj komentarz