Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Jak przygotować się na podróż samochodem z nadaktywnym psem?

pieseczek 1

Wybierasz się w podróż z psem, ale obawiasz się jej ze względu na nadpobudliwość swojego pupila? Zastanawiasz się, w jaki sposób spożytkować jego energię? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, a zwiększysz szanse na komfortowe podróżowanie autem. Dowiedz się, czy warto kupić pasy bezpieczeństwa i odpowiednie maty dla psa.

 

Twój pies nie może usiedzieć na miejscu?

Niektóre czworonogi mają ogromne pokłady wrodzonej energii, których nie sposób spożytkować. To zwierzęta o wrodzonej ciekawości świata i choć większość potrafi skutecznie się wyciszyć, to wiele z nich jest nieustannie pobudzona. Podróżowanie z psem o niesłabnącej ruchliwości może wiązać się z utrudnieniami. Chodzi nie tylko o brak komfortu pasażerów podczas jazdy, ale także ich bezpieczeństwo. Pupil chcący rozładować nadmiar energii, nie będzie w stanie usiedzieć w jednym miejscu, a tym samym może powodować zagrożenie dla kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. O ile w warunkach domowych łatwiej poradzić sobie z instynktowną potrzebą ruchu, o tyle w pojeździe może prowadzić ona do poważnych skutków.

W niektórych, szczególnie uciążliwych przypadkach specjaliści zalecają podjęcie terapii lub rozpoczęcie leczenia farmakologicznego. Warto jednak poznać kilka wskazówek, a dzięki nim podróż z psem będzie mogła przebiegać w komfortowych okolicznościach.

Jak przygotować nadpobudliwego psa do podróży samochodem?

Zdarza się, że czworonogi reagują nadpobudliwością w aucie ze względu na stres. Wówczas konieczne będzie stopniowe oswajanie zwierzaka z pojazdem – najpierw możesz organizować wycieczki na krótkie dystanse, a z czasem je wydłużać. Zastanawiasz się, jak jeszcze możesz przygotować się do przewozu psa? Jeżeli twój pupil jest nadpobudliwy, staraj się wprowadzić mu odpowiednią ilość ruchu przed podróżą. Niech będą to zajęcia, które mają celu spożytkowanie nadmiaru energii. Obserwuj jednak swojego psa, ponieważ czasami zdarza się, że takie pobudzenie nie powoduje spadku sił, a przeciwnie – wprawienie w duże pobudzenie. Natomiast zawsze dobrym pomysłem jest wprowadzenie ćwiczeń pozwalających uspokoić zwierzę, zanim trafi do środka transportu.

Bardzo ważne jest przygotowanie odpowiednich warunków podczas podróżowania z psem samochodem. Istotna jest płynna jazda i unikanie gwałtownych manewrów i ostrego hamowania – to niebezpieczne dla wszystkich pasażerów. Negatywny wpływ na czworonogi może wywierać głośna muzyka. Warto unikać dyfuzorów i odświeżaczy powietrza, których zapachy również mogą przyczyniać się do nadpobudliwości.

przyjaciel

Jak podnieść komfort podróży samochodem dla psa i dla pasażerów?

Chcesz wiedzieć, jak przygotować się do przewozu psa i zagwarantować właściwe warunki wszystkim pasażerom? Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest pas bezpieczeństwa dla psa. Nadpobudliwy czworonóg może powodować zagrożenie dla siebie i innych, dlatego należy zadbać o jego ochronę, aby nie mógł poruszać się po całym pojeździe. Najlepsze pasy powinny mieć wygodne szelki, klamrę i umożliwiać swobodną regulację szerokości.

Kolejnym sprawdzonym rozwiązaniem jest mata dla psa do auta – w Kardiff możemy uszyć ją w dowolnym rozmiarze, w zależności od:

  • potrzeb psa,
  • oczekiwań właściciela,
  • rodzaju i rozmiaru pojazdu.

Zwróć uwagę, aby mata była wykonana z miękkiego, przyjemnego i wygodnego materiału, by zwierzak mógł komfortowo ułożyć się na jej powierzchni i wypocząć. Niektóre z nich dobrze czują się w swoim spokojnym azylu – wówczas dobrym pomysłem jest umieszczenie klatki w bagażniku auta, w której w wygodnych i bezpiecznych warunkach pies będzie mógł podróżować. Inne z kolei wolą przebywać w towarzystwie ludzi i potrafią wyciszyć się, czując bliskość człowieka. Jeżeli pupil jest nadpobudliwy podczas jazdy, warto zorganizować dla niego zabawy, a następnie nagrodzić go smakołykiem. Pozwoli to odciągnąć jego uwagę od rozpraszających bodźców.

Zaufaj produktom zwiększającym bezpieczeństwo od firmy Kardiff!

Komfortowa podróż z psem powinna być starannie zaplanowana. Szczególnie podczas pokonywania długich dystansów musi znaleźć się czas na załatwienie potrzeb fizjologicznych, a także przerwa na jedzenie i picie. Staraj się ograniczyć bodźce mogące wywoływać przypływ energii u zwierzaka. Zadbaj o zakup odpowiedniej klatki, maty lub pasów bezpieczeństwa, aby móc komfortowo dotrzeć do celu razem ze swoim pupilem!

Dodaj komentarz