Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Przewożenie psa w bagażniku – wszystko, co musisz wiedzieć!

przewozenie psa w bagazniku 1

Odpowiednie zabezpieczenie pupila podczas jazdy jest wymagane przez prawo i gwarantuje bezpieczeństwo kierowcy oraz innych pasażerów. Brak właściwego przygotowania pojazdu do transportu może grozić mandatem. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele tanich gadżetów, znacznie ułatwiających cały proces. Które z nich wybrać, gdy decydujesz się na to, by pies jechał w bagażniku? Wyjaśniamy, jakie zalety ma pokrowiec oraz mata, a także jak jeszcze sprawić, by podróż była komfortowa dla wszystkich uczestników.

Pies w samochodzie – przepisy i dobre praktyki

W wypadku braku odpowiedniego przygotowania auta narażasz się na karę finansową. Jeśli policja uzna, że pupil podróżuje w nieodpowiedni sposób, może wystawić mandat w wysokości do 200 złotych. Na ratunek przychodzą tutaj uprzęże i smycze, podpinane do pasów samochodowych, a także mata oraz pokrowiec do bagażnika dla psa. Nie tylko chronią Twój portfel, dbają także o bezpieczeństwo przy kolizji. Zabezpieczone zwierzę nie stanowi zagrożenia dla innych pasażerów, samo ma też o wiele mniejszą szansę na odniesienie kontuzji.

Jak przewozić dużego psa w bagażniku?

Bagażnik to doskonałe miejsce do przewożenia czworonoga. Jest on oddzielony od reszty pojazdu, dzięki czemu nie pojawia się ryzyko, że pupil będzie się przemieszczał, powodując rozproszenie uwagi kierowcy. Przewożenie psa w bagażniku nie jest jednak dobrym pomysłem w przypadku wszystkich ras. Jako że jest to dość przestronne miejsce, zdecydowanie lepiej nada się dla większych zwierząt. Małe psiaki mogą bowiem odczuwać większy dyskomfort przy gwałtownych ruchach samochodu.

Przewożenie psa w bagażniku – najlepsze rozwiązanie

Oprócz bezpieczeństwa, należy także zająć się komfortem zwierzęcia. Powinno ono mieć możliwość swobodnego poruszania się, siadania, obracania i leżenia. Jeśli rozważasz przewożenie psa w bagażniku, idealnym wyborem będzie mata. Jest tam dużo miejsca, co daje możliwość wyglądania przez okno, obserwacji pozostałych pasażerów lub odpoczynku na całej szerokości podłogi. Tego typu pokrowiec da psu swobodę ruchów, tworząc specjalnie wydzieloną strefę. W takiej sytuacji nie powinno się go też przypinać za pomocą smyczy lub szelek. Istnieje ryzyko, że czworonóg się w nie zaplącze.

Dzięki tym produktom nie będziesz musiał też obawiać się o stan auta. Matę lub pokrowiec można nawet rozłożyć na samo wejście do bagażnika, przez co pies nie podrapie wnętrza bądź lakieru podczas wsiadania lub wysiadania.

Tego typu wyroby przydają się także do transportu innych rzeczy, które mogłyby w jakiś sposób uszkodzić lub zabrudzić wnętrze pojazdu. Dostępne są też warianty pasujące nie tylko do bagażnika, ale także na tylne siedzenia samochodu.

Transportery i klatki

Kolejną metodą jest zastosowanie transportera lub klatki. Zazwyczaj stosowana jest w przypadku mniejszych ras, są też jednak produkty przygotowane dla większych pupili. Te zazwyczaj produkuje się z dodatkiem aluminium. Tego typu wyroby wpasowują się w kształt bagażnika, jednak w porównaniu do maty lub pokrowca, nie dają aż tak dużej swobody ruchów.

pokrowiec-i-mata-dla-psa-do-bagaznika

Mata dla psa do bagażnika – dlaczego musisz ją mieć?

Zwierzę w aucie wiąże się z kilkoma problemami. Wszechobecna sierść i brudna tapicerka wymagają dokładnego odkurzania i stosowania środków czystości. Tego wszystkiego można uniknąć, korzystając z maty lub pokrowca. Ich konstrukcja pozwala na:

  • ochronę fabrycznej tapicerki, wykładziny i dywaników,
  • zapewnienie pupilowi bezpieczeństwa dzięki stabilnemu systemowi mocowania,
  • poliester zapobiega przenikaniu wilgoci, co przydaje się w przypadku ubrudzonych błotem łap.

Wykonane z wytrzymałych materiałów pokrowiec lub mata dla psa do bagażnika są odporne na uszkodzenia. Dzięki temu istnieją niewielkie szanse, że zwierzę je rozerwie. Dodatkowo wyroby charakteryzują wyjątkową lekkością. Całość waży około 1,5 kg, jest usztywniana przez rurki PCV i łatwo się montuje. Bez problemu przymocujesz je za pomocą rzepów bądź dwustronnej taśmy idealnie nadającej się do plastiku. W przypadku gdy mata lub pokrowiec się ubrudzą, można je wyprać w pralce bez szkody dla struktury materiału. Dostępne są różne rozmiary, dopasowane do danego modelu auta. Szerokość i wysokość jest także do pewnego stopnia regulowana.

Życzymy udanej i bezpiecznej podróży!

Odpowiednie zabezpieczenie zwierzęcia to nie jedyna rzecz, o jaką należy zadbać przed podróżą. Dobrze będzie też przyzwyczaić je do nowej maty lub pokrowca do bagażnika, na początku wyjeżdżając w krótszą trasę i pozwalając na oswojenie się z miejscem. Warto też, by takie wycieczki kojarzyły się psu pozytywnie – na przykład ze spacerem po lesie. Nie zapominaj o dostępie do wody i utrzymaniu odpowiednio chłodnej temperatury, w czym pomogą Ci mocowane na tylnych szybach osłony przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz