Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Pies w podróży

Pies w samochodzie – jak prawidłowo przewozić zwierzęta?

Podróżowanie samochodem z psem nie musi wcale wiązać się z kłopotami – najważniejsze to zastosowanie się do podstawowych zasad oraz wykorzystanie praktycznych rozwiązań poprawiających komfort zarówno samego zwierzęcia, jak i kierowcy oraz innych pasażerów.

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się nad tym, jak powinien prawidłowo odbywać się transport zwierząt w samochodzie. Nie ma jednak dokładnych przepisów wskazujących na to, jakich środków ostrożności należy przestrzegać. W Kodeksie Drogowym można znaleźć jedynie informacje o tym, że transport powinien odbywać się bezpiecznie i nie ograniczać widoczności i możliwości ruchu kierowcy.

Podstawowe zasady transportu zwierząt – pies w podróży

Przede wszystkim zadaniem kierowcy jest zapewnienie zwierzęciu właściwej ochrony, a tym samym również zabezpieczenie siebie, ponieważ zwierzę może przeszkadzać w jeździe, a także podlega prawom fizyki, na przykład w przypadku gwałtownego hamowania.

Wobec tego pies w samochodzie czy też inne transportowane zwierzę powinno posiadać ograniczony zakres ruchu. Małe koty i psy, które mają do około 10 kilogramów, najlepiej przewozić w transporterach, które powinny być unieruchomione – ustawione bokiem do kierunku jazdy i przypięte pasami.

Alternatywnym rozwiązaniem, które polecane jest także dla większych zwierząt, jest zastosowanie specjalnych szelek wraz z zapięciem do zaczepów pasów bezpieczeństwa. W ten sposób zwierzę nie będzie mogło samodzielnie poruszać się po samochodzie.

Gdy chodzi o transport psa samochodem w bagażniku, możliwe jest to tylko w samochodach typu kombi oraz hatchback. Najlepiej zastosować specjalną klatkę zabezpieczającą, która będzie dopasowana do przestrzeni bagażowej.

O czym pamiętać przed podróżą i w jej trakcie:

  • jako porę podróży nie powinno się wybierać godzin szczytu oraz tych, gdy panuje mocne nasłonecznienie, dlatego najlepiej podróżować rano lub wieczorem
  • przed podróżą lepiej nie karmić zwierzęcia – istnieje ryzyko wystąpienia choroby lokomocyjnej
  • co około 2-3 godziny zaleca się przerwę, aby zwierzę mogło w razie potrzeby załatwić się i wypić wodę
  • należy pamiętać o odpowiednim, płynnym stylu jazdy, bez ostrego wchodzenia w zakręty oraz gwałtownego hamowania

Maty samochodowe Kardiff – komfortowe i funkcjonalne

Aby poprawić komfort podróży psów oraz innych zwierząt domowych w Kardiff przygotowaliśmy nowoczesne maty samochodowe. Powstają z najwyższej jakości materiałów i pozwalają na łatwe przewiezienie pupila do celu bez ryzyka zabrudzenia kanapy.

Nasze maty dostępne są w wielu wariantach do wyboru, między innymi z miękkim wypełnieniem, antypoślizgowymi elementami czy ochraniaczami na zagłówki, co przekłada się zarówno na brak stresu dla właściciela czworonoga, ponieważ transport zwierząt domowych nie kończy się trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, na przykład z błota, jak i także pozwala na zapewnienie im właściwego bezpieczeństwa.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełnym asortymentem naszych akcesoriów – razem z Kardiff przewóz zwierząt nie jest już żadnym problemem!

Dodaj komentarz