Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Oswajanie psa z przewozem autem – co warto wiedzieć?

oswajanie psa z autem

W życiu większości psów przychodzi moment pierwszej podróży samochodem. Zdarzają się czworonogi, które od samego początku uwielbiają jazdę autem i bez oporów wskakują do bagażnika, na fotel lub kanapę. Jednak w większości przypadków przyzwyczajanie psa do przewozu autem będzie wymagało odpowiedniego przygotowania. Poniżej dowiesz się, co pomoże Twojemu pupilowi w polubieniu nowego środka transportu.

Sposoby na komfortową i bezpieczną podróż – maty samochodowe dla psa

Wspólne podróżowanie na pewno warto zacząć od krótszych dystansów. Pierwsze przejażdżki nie powinny trwać dłużej niż 10-15 minut. Koniecznie niech będą to wyprawy w miejsca, które stworzą pozytywne skojarzenie u zwierzęcia. Może być to las lub wybieg – czyli koniecznie tam, gdzie Twój czworonożny przyjaciel może się pobawić i pospacerować. W żadnym wypadku nie zaczynaj oswajania z pojazdem od wizyt u weterynarza, które mogą spowodować u zwierzaka traumę. Jeśli pies jest młody, zawsze delikatnie i z wyczuciem wnoś go do auta. Wynoś na rękach do momentu, do którego pozwala na to jego waga. Mały pies, o kształtującym się kośćcu, przy wyskakiwaniu z samochodu może nabawić się bolesnej kontuzji.

Bardzo ważne jest zapewnienie zwierzęciu poczucia bezpieczeństwa. W jego wzmacnianiu pomogą przedmioty o znajomym zapachu. Pierwsze przejażdżki warto zaczynać od krótkiej zabawy ulubioną zabawką, którą następnie wkładaj do samochodu.

Tak samo istotne jest posłanie. Doskonale sprawdzi się tutaj mata samochodowa, na której pies wygodnie się ułoży lub usiądzie. Specjalna mata do przewozu da Twojemu pupilowi bezpieczeństwo. Ochroni ona także każdą część tapicerki (nawet jej boki) oraz drzwi przed wszelkimi zabrudzeniami. Specjalne uchwyty na zagłówki pozwolą stabilnie zamontować pokrowiec dla psa, gwarantując tym samym, że nie będzie się on przesuwać podczas podróży. Odpowiednio zaprojektowany kształt pokrowca blokuje zwierzakowi drogę na przedni fotel. Zapewnia to także spokój i bezpieczeństwo kierowcy. Wybierać można spośród pokrowców na:

W Kardiff.pl wykonamy dla Ciebie matę na zamówienie w dowolnym kolorze.

oswajanie psa z autem

Poczucie bezpieczeństwa psa i właściciela

Z czasem możesz zacząć wydłużać podróże. Jednak zawsze powinieneś pamiętać o zachowywaniu pewnych fundamentalnych zasad:

  • prowadź łagodnie, nie hamuj i nie przyspieszaj nagle (szczególnie jeśli zwierzę ma chorobę lokomocyjną),
  • regularnie wietrz wnętrze (uwaga na klimatyzację – nie należy kierować chłodnego podmuchu bezpośrednio na psa),
  • miej przy sobie zapas wody i smakołyków,
  • zatrzymuj się na regularne postoje co ok. 2 godziny (najlepiej przy lesie),
  • chroń zwierzę przed bezpośrednim działaniem słońca,
  • zapinaj pasy bezpieczeństwa.

Komfort istotny jest na równi z bezpieczeństwem. Podczas nagłego hamowania ciało psa staje się bezwładne i może spowodować wiele szkód. Dlatego tak ważne jest korzystanie z samochodowych szelek. W sklepie Kardiff.pl dostępne są produkty o różnych rozmiarach, które dzięki regulacji z łatwością dopasujesz do rozmiaru zwierzaka. Pasy bez trudu wepniesz do systemy Iso Fix lub uchwytów w bagażniku. Szelki samochodowe podszyte są przyjemną dla skóry, oddychającą membraną. Zapewnia ona wygodę oraz minimalizuje ryzyko podrażnień – nawet na długich dystansach. Aby przyzwyczaić zwierzę do pasów, warto zapinać je jeszcze w domu, w ramach treningu.

Podsumowanie

Na prędkość oswajania psa z przewożeniem samochodem ma wpływ kilka czynników. Niektóre z nich to: wiek, wcześniejsze doświadczenia oraz choroba lokomocyjna. Jeśli jednak zadbasz o wymienione w tym artykuły elementy i sprawisz, żeby pies poczuł się bezpiecznie, całe zadanie powinno zakończyć się sukcesem! Po produkty zwiększające poczucie bezpieczeństwa Twojego pupila zapraszamy na Kardiff.pl.

Dodaj komentarz