Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Jesienny wypad z psem do lasu – co musisz wiedzieć?

spacer z psem po lesie 1

Nadejście jesieni nie oznacza dla właścicieli zwierząt czasu ograniczenia ich wspólnej aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli zadbasz o odpowiednie wyposażenie, możesz spacerować z Twoim pupilem cały rok. Zobacz, jak przewozić psa w samochodzie oraz zatroszczyć się o jego komfort i bezpieczeństwo podczas jesiennych wypadów do lasu. Prezentujemy najlepsze akcesoria dla psa do samochodu oraz największe zagrożenia, które możecie napotkać podczas wspólnych spacerów. Zapraszamy do lektury!

 

Sezon jesienny w pełni! Czas na wycieczki!

Jesienią rzadziej wychodzimy z domu, głównie ze względu na chłód i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warto mieć na uwadze to, że nasi czworonożni pupile nieco inaczej reagują na niższe temperatury. To właśnie teraz zwierzęta czują się najbardziej komfortowo i wykazują zapał do aktywności na świeżym powietrzu. Warto z tego skorzystać i zapewnić Wam obojgu odrobinę ruchu i dobrej zabawy. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności jesienne wypady mogą być bezpieczne i w pełni satysfakcjonujące – zarówno dla nas samych, jak i naszych zwierzaków.

Spacer do lasu – zagrożenia dla Twojego czworonoga

Nasi czworonożni pupile są niezwykle ciekawymi istotami, które uwielbiają eksplorować otoczenie. Warto pamiętać o tym, że niektóre elementy otoczenia mogą stanowić poważne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Do najważniejszych naturalnych czynników ryzyka należy z pewnością zaliczyć toksyczne gatunki roślin oraz grzyby, które mogą doprowadzić do niezwykle niebezpiecznych zatruć pokarmowych. Groźne są także żołędzie i kasztany, stwarzające poważne ryzyko zadławienia.

Las to także naturalne siedlisko kleszczy. Choć kojarzone są one zazwyczaj z okresem wiosenno-letnim, mogą atakować aż do listopada. Aby zapobiec ukąszeniom, warto zaopatrzyć psa w obrożę przeciwkleszczową bądź też zakupić specjalne krople lub tabletki.

Bezpieczne przewożenie psa w samochodzie

Aby Twój pies był w samochodzie bezpieczny, warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Jedną z niezwykle przydatnych propozycji stanowi mata samochodowa na fotel Dry Bed, która pełni dwie ważne funkcje:

  • zabezpieczenia siedzenia,
  • wygodnego legowiska, które zniechęci psa do ciągłego przemieszczania się we wnętrzu auta.

Wygodne maty samochodowe na siedzenia to niejedyny sposób na zapewnienie Twojemu zwierzęciu komfortu podróży.

W kontekście bezpieczeństwa podczas jazdy nie można oczywiście zapomnieć o pasach samochodowych, które uniemożliwią niekontrolowany ruch zwierzęcia podczas nagłego hamowania. Tego rodzaju gadżety składają się najczęściej z dwóch elementów – wygodnych szelek oraz smyczy łączącej psiaka z samochodem. Akcesoria prezentowane w sklepie internetowym KARDIFF można swobodnie regulować, dostosowując je do wielkości Twojego pupila.

akcesoria dla psa do samochodu

Zadbaj o ciepłe ubranie dla psa

Warto pamiętać również o konieczności utrzymywania odpowiedniej temperatury ciała Twojego psa. Przed wyjściem z domu na chłód postaraj się stopniowo oswoić czworonoga z niskimi temperaturami.

Jeżeli Twój pupil wyjątkowo źle reaguje na zimno, rozważ zakup ciepłego ubranka. Tego rodzaju gadżet ochroni go zarówno przed chłodem, jak i przemoknięciem. Odzież dla zwierząt szczególnie potrzebna jest przedstawicielom ras o krótkiej sierści i cienkim podszerstku, a także niskiej zawartości tkanki tłuszczowej. Do takich należą psy ras małych, dobermany, dalmatyńczyki oraz charty.

Jesienne wypady z psem do lasu? To nic trudnego!

Jesienne wypady z psem mogą być bardzo przyjemne – zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli. Stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie musisz martwić się o zdrowie Twojego ulubieńca. Przede wszystkim zadbaj o utrzymanie komfortowej termiki ciała, unikaj zatruć pokarmowych i zapewnij mu odpowiednie warunki podczas jazdy autem. W ofercie KARDIFF znajdziesz maty samochodowe, posłania na siedzenia oraz pasy zabezpieczające, dzięki którym wspólna podróż nie będzie dla Was zagrożeniem.

Dodaj komentarz