Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł

Jak bezpiecznie przewozić psa w bagażniku?

jak bezpiecznie przewozic psa w bagazniku w pokrowcu

Nawet stosunkowo niewielki psiak podczas nagłego hamowania może stanowić realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla kierowcy oraz znajdujących się w pojeździe pasażerów. Pomimo tego, że nie istnieją konkretne przepisy na temat prawidłowego przewożenia czworonogów, warto zatroszczyć się o to, aby zwierzę było bezpieczne podczas podróży. W zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim podróżującym, w tym także naszemu zwierzęcemu towarzyszowi, z pomocą może przyjść właściwie dobrany pokrowiec do bagażnika.

Jaki sposób przewożenia psa wybrać?

Bez względu na rodzaj samochodu czy wielkość zwierzęcia, w pierwszej kolejności zawsze należy zadbać o bezpieczeństwo pupila oraz wszystkich osób znajdujących się w aucie. Na chwilę obecną na rynku można znaleźć wiele rozwiązań dedykowanych do transportu zarówno mniejszych, jak i większych psiaków. Wybierając spośród nich, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość oferowanych akcesoriów. Plastikowe klamry czy tkanina przeszyta jednym szwem mogą najzwyczajniej w świecie nie przetrwać kolizji.

Mniejsze czworonogi można przewozić, chociażby w specjalnych transporterach, które są lekkie i wytrzymałe, jednak trzeba pamiętać o ich odpowiednim  zamocowaniu. Z kolei w przypadku większych zwierząt doskonale sprawdzają się pokrowce do auta, które nie tylko zapewniają psom odpowiedni komfort w trakcie podróży, ale także skutecznie chronią tapicerkę przed wszelkimi zabrudzeniami (co jest szczególnie ważne np. w sytuacji, kiedy nasz towarzysz cierpi na chorobę lokomocyjną).

Jak wybrać pokrowiec do przewozu psa?

Aby zadbać o bezpieczeństwo pupila podczas podróży, warto zainwestować w nowoczesny pokrowiec dla psa do samochodu Kardiff. To funkcjonalna mata wykonana przy wykorzystaniu wysokiej klasy komponentów, która umożliwia przewożenie zwierząt oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów bez brudzenia i niszczenia wnętrza pojazdu. Tegu typu pokrowiec do przewozu psa jest przeznaczony do bagażników aut typu kombi – jest kompatybilny między innymi z takimi modelami samochodów jak Volkswagen Tiguan, Skoda Roomster, Toyota Auris, Suzuki Grand Vitara, Peugeot 308 czy Skoda Yeti.

Oferujemy dwa rodzaje pokrowców do bagażnika:

Poniżej przygotowaliśmy praktyczne zestawienie pokrowców do przewozu psów w bagażniku Kardiff wraz z ich najistotniejszymi cechami.

 Nazwa maty KARDIBAG PROTECT KARDIBAG PROTECT PLUS
Przeznaczenie Do bagażników aut typu kombi o bagażników aut typu kombi
Materiał Poliester 600/600 Poliester 600/600
Wymiary S: 105 x 80 x 30

M: 100 x 100 x 30

L: 110 x 105 x 30

S: 105 x 80 x 30

M: 100 x 100 x 30

L: 110 x 105 x 30

Dodatkowe wyposażenie brak nakładka na zderzak

Podsumowanie

Inwestując w dobrej jakości pokrowiec dla psa do auta, możemy być pewni zarówno o bezpieczeństwo czworonoga, jak i wszystkich współpasażerów. Aby zwierzę było spokojniejsze i mniej zestresowane podróżą, poza matą, warto zabrać jego posłanie, miskę czy ulubione zabawki. W czasie dłuższych przejazdów pamiętajmy o robieniu krótkich przerw – pies podobnie jak my także musi załatwić swoje fizjologiczne potrzeby czy rozprostować kości.

Dodaj komentarz